banner277
banner264

Murat Taşer, hayatını kaybetti

İzmir'in tanınmış ve sevilen siyasilerinden, Büyükşehir eski bürokratı ve MHP'den 2014 yerel seçimlerinde büyükşehir adayı olan Murat Taşer kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti. 

banner288
Murat Taşer, hayatını kaybetti

İzmir'de Büyükşehir eski bürokratı ve MHP'den 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir Adayı gösterilen Murat Taşer geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti.

Taşer, 10 bin üyesi bulunan İzmir Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği'ni 80 çiftlik sahibi arkadaşı ile birlikte 1994 yılında kurmuş, birliğin başkan yardımcılığını da üstlenmişti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Dr. Burhan Özfatura döneminde belediyede görev yapan Murat Taşer, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştu.

MURAT TAŞER KİMDİR?
Murat Taşer, 1958 yılında İzmir Bornova'da dünyaya geldi. Babası Bornovalı, annesi Ödemişlidir. İlkokul eğitimini Bornova Kars ilkokulu'nda, lise eğitimini ise Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nde tamamlayan Murat Taşer, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Uygulamalı Matematik Bölümü'nü bitiren Taşer, ayrıca aynı fakülteden matematik-fizik ön lisans diploması da aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275