Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın Tire Ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli ile seçim çalışmaları kapsamında bir takım ziyaretlerde bulundu.

Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın Tire Ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamında partisinin Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli ile bir takım ziyaretlerde bulundu.

Milletvekili Yaşar Kırkpınar ilk olarak AK Parti Tire İlçe Binası önünde partililer tarafından karşılanmasının ardından ilçe binasında partililere hitap eden bir konuşma yaptı.

FALAKALI, “BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Kırkpınar’ın hitabından önce AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı konuştu. Falakalı, “Muhtarlarımız, mahalle başkanlarımız, eski ilçe başkanlarımız her salı partimizdeler, her zaman birlikteyiz. Çayımızı içip sohbetimizi yapıyoruz. Sıkıntılarımızı burada çözmeye çalışıyoruz. Çözemediğimiz noktada sizlere ulaşıyoruz. Tire teşkilatı, 31 Martta seçimi kazanacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu seçimi kazanacağız ve Tire Belediyesine AK Parti bayrağını dikeceğiz” dedi.

İÇELLİ, “TİRE 5 SENE DAHA KAYBETMEMELİ”

Daha sonra konuşan Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli, “AK Parti Tire Teşkilatının çok güçlü ve dinamik bir ekibi var. Bu ekip 31 Martta belediyemize AK Parti bayrağını dikecek güçte. Cumhurbaşkanımız ismimizi açıkladığı günden beri sahada mahalle mahalle sokak sokak birebir herkesle görüşerek devam etmektedir. Halkımızdan alınan pozitif enerji ile birlikte hazırlığımız sürüyor. Tire’nin beklediği ve ihtiyaç duyduğu projelerimizi hazırladık. Tire 5 sene daha kaybetmemelidir. En büyük desteği siz AK Parti ailesinden alıyoruz” dedi.

AK BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ÖNEMLİ

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar da burada bir konuşma yaparak şunları kaydetti, “31 Mart seçimleri Tiremize İzmirimize ve ülkemize hayırlar getirir inşallah. Seçimin iki boyutu var. Bir belediyecilik boyutu bir de beka boyutu. Belediyecilik boyutu çok önemli bizler için sizler için. Tire’ye yıllardan beri gelip gidiyoruz. Tire’nin çok güzel bir potansiyeli var Allah çok güzel bir coğrafya yaratmış burada. Hem tarım, hem sanayinin iç içe olduğu, çalışkan, vatanperver insanların olduğu, dost ve samimi insanlarının bol olduğu bir ilçemiz. Dolayısıyla buranın belediyecilik anlamında yerel yönetimler açısından da en iyi şekilde yönetilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın park ve bahçeleri, istihdam alanları, kültür hizmetlerimizin, yaşlılarımızın ve gençlerimizin zamanlarını iyi geçirebilecekleri çok güzel şehircilik örneklerinin gösterilebileceği bir ilçe. Tarım açısında da bir potansiyeli var. Sanayi açısından daha da geliştirilmesi gerekiyor. Tarıma dayalı sanayinin Türkiye’de ve dünyada isim yapmış olması gerekiyor. Bütün bunların bir kazanca ve zenginliğe dönüştürülmesi, tüm Tire halkı ile paylaşılabilmesi için, bunları yönetecek bir yerel yönetimin başta olması lazım. İşte Ak Belediyecilik anlayışı burada çok önemli. Bunları hem projelerimizle hem hayatta yapmış olduğumuz faaliyetlerle anlatmamız lazım. Yapmış olduğumuz tüm başarılı çalışmaları güzel belediyecilik örneklerini Tire’de uygulama sahasına yerleştirmemiz gerekiyor.”

BEKA SORUNU

“Beka sorunu diye bir mesele var. Belediyecilik dışında ülkemiz için önemli. Evet, zengin olabilir ve ilçenizde çok iyi belediyecilik sergileyebilir dünyanın süper gücü de olabilirsiniz ama sizin ülkelinizde bir beka sorunu varsa öyle bir yansıma ya da öyle bir ihtimal ortaya çıkarmaya çalışan iç ve dış düşmanlar söz konusu ise sizin ve bizim burada kişisel ve bireysel varlıklarımızın geliri hiçbir şey ifade etmez. Önemli olan bir memlekette bayrağın vatanın milletin ve mübarek ezanların ilelebet devam ettirilmesidir” şeklinde konuştu.

Milletvekili Kırkpınar, beraberinde AK Parti Tire İlçe Başkanı, Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli, Kadın Kolları Başkanı Mehri Nisa Ünalan, Gençlik Kolları Başkanı Turgut Gündem ve yönetim kurulu üyeleri ile ilk olarak Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali’yi ve tedavi gören hastaları, ardından Ateş Halat A.Ş.’de Ali Ateş ve çalışanlar ile bir araya geldi. Kırkpınar, daha sonra Tire’nin meşhur Salı Pazarını ve pazarcı esnafını ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER