İYİ Parti’den fakülte tepkisi: “YÖK Kapanacak!”

İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, fakültenin Tire’nin hakkı olduğu vurgulandı ve YÖK’ün iktidarın güdümünde olmasından dolayı kapatılacağı söylendi.

İYİ Parti’den fakülte tepkisi: “YÖK Kapanacak!”

Ercan ÇELİK

Tire’nin uzun zamandır ısrarla talep ettiği ve gerekli başvuruları yaptığı Veterinerlik Fakültesi’nin Ak Partili Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın girişimleriyle Kiraz’a alınmasına bir tepki de İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı’ndan geldi.

“TİREMİZE İKTİDAR TARAFINDAN HAK ETTİĞİ DEĞER VERİLMİYOR”
İlçe Başkanlığının kurumsal facebook sayfasında Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik’in attığı twitin ekran görüntüsüyle birlikte yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;  “İYİ'lerin İktidarında YÖK Kapanacak! Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik'in Tweeter Mesajı ile uzun zamandır Partiler Üstü olarak İlçemize Kazandırılmaya Çalışılan Veterinerlik Fakültesinin YÖK kararı ile Kiraz'a Kurulacağını Öğrenmiş Bulunmaktayız. Yeşil Tiremize Konumu ve Durumu itibari ile Hak Ettiği Değerin İktidar Tarafından Verilmediği Açıkça Gözükmektedir. Ülkemizde çok yakın bir zamanda yaşayacağımız Büyük Değişim , İlçemizin de Makus Kaderini Değiştirecektir. YÖK'ün ve Üniversite Yönetimlerinin İktidarın Güdümünde Olması Nedeni ile YÖK Kapanacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256