“İstimlak bedeli almayağım!”

Tire Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi CHP’li Mustafa Güngör, Tire – Belevi yolu kenarındaki tarlasından istimlak bedeli almayacağını belirtti.

“İstimlak bedeli almayağım!”

Ercan ÇELİK
 

Yapımına önümüzdeki günlerde başlanması beklenen Tire – Belevi yolu, Tire’nin gündeminden düşmüyor. CHP’li Mustafa Güngör, Tire – Belevi yolunun, Tire’nin en hassas konularından biri olduğunu belirterek, “Çorbada benim de tuzum olsun” dedi.

Konuyla ilgili HaberTire Gazetesi’ne konuşan Güngör, “Bu yol üzerinde tarım işletmem var,  geliş gidişlerde karşılaştığım manzara gerçekten içler açısı Gün geçmiyor ki burada bir kaza olmasın. Yaralananlar, hayatını kaybedenlerin haddi hesabı yok. Yıllardır yarayan bir yara bu. Yol sadece Tire’nin yolu değil, Ödemiş, Beydağ, Kiraz ve ardındaki Sarıgöl ve diğer birçok şehir Selçuk ve Kuşadası’ndaki denizlere ulaşabilmek için bu yolu kullanıyor, trafik yoğunluğu gün geçtikçe artıyor. Koca koca kamyonlar, tırlar dar ve virajlarla dolu olan bu yolda adeta ölüm kusuyor. Bu ızdırabı yakından bilen kişiler olarak arkadaşım ve dostum Ahmet Derman Kardeşimle bir karar aldık. İstimlak sırasında devlet tarlalarımızdan ne kadar yer alırsa alsın karşılığında bir kuruş bile istimlak bedeli almayacağız. Böylelikle hem devletimize hem de vatandaşlarımıza hizmet etmiş oluruz diye düşünüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221