Hamza Dağ, Tireli Gazi’yi ziyaret etti

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Mardin Kızıltepe’de teröristlerin kurşunuyla yaralanan Özel Harekatçı Gazi Polis memuru İskender Kul’u Tire’deki baba evinde ziyaret etti.

Hamza Dağ, Tireli Gazi’yi ziyaret etti
FETÖ/PDY ve diğer terör örgütlerini yöneten üst aklın aynı olduğunu ifade eden Dağ, “Zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı her zamanki gibi haklı çıkardı” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, başta FETÖ/PDY olmak üzere diğer terör örgütlerini yöneten üst aklın aynı olduğunu söyledi. Terör örgütlerine karşı, Doğu, Güneydoğu ve Suriye’de yürütülen mücadeleyi “Kurtuluş Savaşı’na” benzeten Dağ, “Zaman, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı her zamanki gibi haklı çıkardı” dedi. Tire’de, İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, yönetim kurulu üyeleri Ali Kurtça, Gökçe Ok, Mert Falakalı ve Arif Yılmaz ile birlikte sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile esnaf ziyaretlerinde bulunan Dağ, Mardin Kızıltepe’de teröristlerin kurşunuyla yaralanan Özel Harekatçı Gazi Polis memuru İskender Kul’u Tire’deki baba evinde ziyaret etti. Gazi polis memuru Kul ve ailesine “geçmiş olsun” dileklerini ileten milletvekili Dağ, son günlerde teröre karşı elde edilen büyük başarıyı ise devletin büyük oranda FETÖ’den arındırılmasına bağladı.

PKK’NIN İŞBİRLİKÇİSİ FETÖ
Son günlerde PKK’lı teröristlerin 200-250 kişilik gruplar halinde hareket ettiğini hatırlatan Dağ, “Bu gruplar Türkiye’ye giriş yaptıklarında iyi istihbarat ve anlık vuruşlarla önlerini kesiyoruz. Bugüne kadar terörle mücadelede FETÖ’nün işbirlikçi unsurları güvenlik güçlerine yanlış istihbarat verip bazı olaylara göz yumuyorlardı. Güvenlik güçlerini bile bile yanlış yönlendiriyorlardı. 15 Temmuz gecesi, PKK’nın 10 bin kişilik bir güçle sınırda beklediği ortaya çıktı. Eğer darbe başarılı olsaydı içeri gireceklerdi. 15 Temmuz sürecinde ülkede patlayan bombaların amacı darbeye zemin hazırlamaktı. Teröre karşı kararlı mücadelemiz sürerken verdiğimiz şehitler bizi derinden üzüyor. İstikrarımızın bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Kahraman polis memurumuz İskender Kul gibi ülkemiz uğruna şehit ve gazi olmuş güvenlik güçleri ve askerlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri de aşacağız” dedi.

2’NCİ KEZ GAZİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Mardin Kızıltepe’de gerçekleştirilen bir operasyonda teröristlerin kurşunuyla sağ ayağından yaralanan Özel Harekat polisi İskender Kul (23) ise bir an önce iyileşerek terörle mücadele eden arkadaşlarının yanına dönmek istediğini söyledi. 1 yıllık polis memuru olduğunu ifade eden Kul, “yaralanmadan kısa süre önce de, arkadaşlarım ile birlikte teröristlerin yola yerleştirdiği 2 EYP’nin arasında kaldık. Meydana gelen eş zamanlı patlamada 1 rütbeli arkadaşımız şehit oldu. Bu benim 2’nci kez gazi oluşum. Nişanlımla birlikte düğünümüzü yaklaşık 1 yıl içinde yapmayı planlıyoruz. Vatanımız ve bayrağımız için sonuna kadar hainlerle mücadele edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223