CHP’de muhalifler birleşiyor

Kongre sürecinin başlamasıyla birlikte CHP Tire İlçe Örgütü’nde hareketlilik gözlenirken, eski ilçe başkanı Mustafa Güngör’ün adaylığı kulislerde konuşulmaya başlandı.

CHP’de muhalifler birleşiyor

Ercan ÇELİK

Dönem içinde zaman zaman farklı sebeplerle hareketlilikler yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Örgütü’nde kongre tarihi yaklaştıkça taşlar yerine oturmaya başladı. Mevcut ilçe başkanı Hakan Şenoyar ile sorunlar yaşayan, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, bazı büyükşehir meclis üyeleri, eski ilçe başkanları ve mevcut Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak beraber hareket etme kararı aldı.

2019 seçimlerine ve yerel seçimlere gidilirken birleştirici bir yönetim yapmaya hazırlanan muhalif kanadın, eski ilçe Başkanı Mustafa Güngör’ü aday olarak göstereceği konuşuluyor. Halk tarafından ve parti içinde partinin ilçe başkanı olacak kişinin partinin abisi rolünde olması gerektiğini,birleştirici olması gerektiği söylemlerinden sonra gözler Mustafa Güngör’e çevrildi.

Kulislerde konuşulanlara göre Mustafa Güngör’ün “Partimiz için, Tiremiz için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım!” dediği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223