banner277
banner264

CHP kadın kolları seçiminde şok iddia!

CHP Kadın kolları başkanlığı seçiminde şok iddia!  Arzu Başargan Kasap, "İlçe başkanımız tarafından üyelerimize mesajlar atılmış, karşımdaki mavi listeye oy istenmiştir. Hatta benim adaylıktan çekildiğim söylenmiştir." dedi.

CHP kadın kolları seçiminde şok iddia!

Ercan ÇELİK

Tire CHP'de, 2 listenin yarıştığı Kadın Kolları Başkanlığı seçimi bugün gerçekleştirildi. Ümit Köseataç'ın Başkan Adayı olduğu mavi liste 122 oy alırken, Arzu Başargan Kasap'ın başkan adayı olduğu beyaz liste 111 oy aldı. Bu sonuca göre CHP Tire Kadın Kolları Başkanı Ümit Köseataç oldu.

ARZU BAŞARGAN KASAP İTİRAZ ETTİ
Seçim gerçekleştirildi fakat Arzu Başargan Kasap, kadın kolları başkanlığı seçimi sürecinde, CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'ın kendisi aleyhinde çalıştığını belirterek, seçimin iptal edilmesi için konuyu il başkanlığı ve genel merkeze ilettiğini söyledi. Arzu Başargan Kasap, İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'ın, parti üyelerini arayarak kendisinin adaylıktan çekildiğini söylediğini iddia etti. Hatta CHP Tire İlçe Başkanlığı'nın SMS hattından, ilçe başkanı adına mesaj atılarak üyelerin mavi listeyi desteklemesi istenildi. Seçim süreci boyunca ilçe başkanlığının aleyhinde çalışmasına ses çıkarmadığını belirten Arzu Başargan Kasap, seçimin iptal edilmesi için tutanak tutarak bunu il başkanlığına iletti. 

"ÇEKİN ELİNİZİ KADIN KOLLARI KONGRELERİNDEN"
Seçimin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Arzu Başargan Kasap, şu ifadelerde bulundu; "Seçim dönemi boyunca geçen dönem kendisi için çalıştığım İlçe Başkanımızın böylesi bir duruma göz yummasını kabul etmiyor, edemiyorum. Üyelerimiz aranarak adaylıktan çekildiğim söylendiği gibi, gerekse sevgili eşimin İyi Partili olması kullanılarak birçok aleyhimde çirkin ve asılsız söylemler, üyelerimize telefon açılarak bazı kişi ve kişiler tarafından yapıldı. (Diğer yapılanları söylemiyorum bile) Tüm bunlara rağmen sükunetimi koruyarak ayrıştırmak isteğinde olmadığım için sessiz kaldım. Lakin bu son yapılanı artık kabul edemiyorum. Çünkü bu suçu işleyenler kadar, görmezden gelenler de en az yapanlar kadar suçludur diye düşünüyorum.
Kadın kolları kongrelerine taraf olan ana kademe, diğer kadın adaylar sizin üyeniz değil mi?
İlçe yönetimi bu mesajı atıp destek olacağına nasıl liste hazırlanır, ona destek olsaydınız.
ÇEKİN elinizi kadın kolları kongrelerinden."

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274