Cemil Aras TOKİ’den Muhtar Adayı oldu

Bayındır Kaymakamlığı’nda uzun yıllar Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Cemil Aras, TOKİ Mahallesi’nden Muhtar Adayı oldu.

Cemil Aras TOKİ’den Muhtar Adayı oldu

Yaklaşık 8 yıldan bu yana Tire’de TOKİ Mahallesi’nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası Cemil Aras, yaşadığı mahallenin muhtarlık görevine talip oldu. Uzun yıllar Bayındır Kaymakamlığı’nda Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Aras, 3 yıl önce emekli olmuş, emekliliğinin ardından da Tire’de emlak sektörüne girmişti. Muhtar olarak göreve geldiği takdirde emlak sektörünü bırakacağını, tüm bilgi ve birikimini sadece muhtarlık işlerine aktaracağını ifade eden Aras, seçim çalışmalarına başladı. Listesinde birbirinden başarılı aza çalışma arkadaşları olduğunu ifade eden Cemil Aras HaberTire Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Aslen Erzurumluyum. İlk ve ortaöğretimimi Erzurum’da tamamladım. Lise hayatından sonra Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun oldum. Uzun yıllardan bu yana bu bölgede yaşıyorum. 8 yıldır da şu an ikamet ettiğim adresimde yani TOKİ Mahallesi’nde yaşıyorum. Bu güne kadar devletin çeşitli kurumlarında yöneticilik yaptım. Bununla birlikte bir dönem gazetecilik yaptım. Meslek hayatımdan edindiğim tüm tecrübeleri mahallemin menfaatlerine kullanacağım. TOKİ Mahallesi’ne köklü değişimler yaşatmak, ve TOKİ’de yaşayan vatandaşlarımızı hizmetle buluşturmak için aday olduk. Bu vesileyle 31 Mart yerel seçimlerinde tüm mahalle sakinlerimizin desteklerini bekliyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER