banner277
banner264

Bülent Appan İstiklal Mahallesi’nden Muhtar Adayı oldu

Karagazi Caddesi’nde Market İşletmeciliği yapan Bülent Appan, İstiklal Mahallesi’nden Muhtar Adayı oldu.

Bülent Appan İstiklal Mahallesi’nden Muhtar Adayı oldu

Tire’de uzun süredir Market İşletmeciliği ve aynı zamanda Şehiriçi Minibüs işletmeciliği yapan evli ve 2 çocuk babası 41 yaşındaki Bülent Appan, doğup büyüdüğü mahalle olan İstiklal Mahallesi’nden Muhtar Adayı oldu.  Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu olan Bülent Appan, eğitim yıllarından edindiği bilgi ve birikimini İstiklal Mahallesi sakinlerine aktaracağını söyledi. Aday olmasındaki en önemli faktörün mahalle sakinlerinin yoğun talepleri olduğunu ifade eden Appan, HaberTire Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“Doğduğumdan beri İstiklal Mahallesi’nde yaşıyorum. Dolayısıyla mahallemizin sorunlarını, sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını yakından biliyorum. Market işletmecisi olduğum için mahallemizin hemen her kesimiyle tanışıyor ve iyi ilişkiler içindeyim. Mahalle sakinlerimiz Muhtar Adayı olmam konusunda çok fazla talepte bulundu. Onların isteklerini karşılıksız bırakmamak ve İstiklal Mahallesi’ni hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için adaylığımı açıkladım.

‘İSTİKLAL MAHALLESİ UNUTULAN MAHALLE OLMAYACAK’

Mahallemiz Tire’nin en eski ve en köklü mahallelerinden biridir. Ama ne yazık ki bu güne kadar hak ettiği değeri görmemiştir. Biz göreve geldiğimizde İstiklal Mahallesi’ni kıyıda köşede unutulmuş bir mahalle olmaktan çıkaracağız. Yerel yönetimlerin tüm imkanlarını mahallemiz için seferber edeceğiz. Bizde bunu başarabilecek istek ve azim mevcuttur.

‘İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ’

Hazırladığımız projelerle tüm mahalle sakinlerimize tek tek dokunmak, onlara faydalı olmak istiyoruz. Mahallemizin en önemli sorunlarından birisi işsizlik sorunudur. Ne yazık ki mahallemizde çok sayıda işsiz gencimiz, işsiz büyüklerimiz var. Bu konuda kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere ilçemizdeki tüm fabrikalarla çeşitli görüşmeler yapıp mahallemizin işsiz bireylerini buralarda istihdam edilmesi için çaba harcayacağız. Hedefimiz İstiklal Mahallesi’nde tek bir işsiz bireyin olmamasıdır.

‘ÇOCUK PARKLARIMIZ YETERSİZ’

Mahalle sınırlarımız içinde çok az sayıda çocuk parkı var. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza güzel bir mahalle, eğlenceli oyun alanları kazandırmak istiyoruz. İlçemizin alt kesimindeki çocuk parklarında birbirinden güzel oyun grupları var. Bu oyun grupları neden bizim mahallemizde de olmasın ki? Göreve gelir gelmez el atacağımız işlerden birisi budur. Mevcut çocuk parklarımızın düzenlenmesi, eksik olan bölgelere yenilerinin eklenmesi için tüm girişimlerde bulunacağız.

‘SOSYAL YARDIMLAR ADALETLİ DAĞITILACAK’

Bilindiği gibi mahallemizde çok sayıda yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız var. Bu durumda olan vatandaşlarımızı tek tek tespit edip, ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlarımızın sosyal imkanlardan eşit ve adaletli bir şekilde faydalanmasını sağlayacağız. Bir muhtarın en önemli görevlerinden biri de budur. Devlet ile vatandaşı kucaklaştırmak.

‘ANNE ÇOCUK EĞİTİMİ’

Mahalle sınırlarımız içerisinde 2 okulumuz var. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yapacağımız çalışmalar neticesinde bu iki okulumuzda anne çocuk eğitimleri verilmesi için çalışacağız. Böylelikle hem annelerimizin bilinçlenmesini sağlayacağız, hem de çocuklarımızın eğitimine önemli ölçüde katkı sağlamış olacağız.

‘ZEKİ ÇOCUKLARIMIZA BURS TEMİN EDECEĞİZ’

Mahallemizde birbirinden zeki çok sayıda öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizi tek tek belirleyip derslerinde gösterdikleri başarılarının karşılığını almalarını sağlayacağız. Bu kapsamda zeki öğrencilerimiz için çeşitli kuruluşlardan burs temin edip onların eğitim ekonomisine katkıda bulunacağız.

‘YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR’

Projelerimiz elbet bunlarla sınırlı değil. İstiklal Mahallesi için yapacak olduğumuz çok işimiz var. Örneğin mahallemize güvenlik kamerası (MOBESE) kurulması için yetkili birimlerle görüşeceğiz. Mahalle sınırlarımız içinde birkaç kritik kavşak var. Bu kavşaklarda gerekli tabela ve sinyalizasyon çalışmalarının yapılması için yerel yönetimlere müracaatta bulunacağız. İstiklal Mahallesi’nde hiç kimsenin canı yansın istyemiyoruz.

‘OTURAN DEĞİL, ÇALIŞAN MUHTAR OLACAĞIM’

Bu hizmet yarışına hepsi birbirinden başarılı aza arkadaşlarımızla birlikte çıkıyoruz. Belirttiğimiz hiçbir proje hayal değildir. Hiç biri başarılamayacak işler değildir. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tüm projelerimizi sıraya koyup bir bir gerçekleştireceğiz. Bizim dönemimizde vatandaş muhtarın ayağına değil, muhtar vatandaşın ayağına gidecek. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için tüm mahalle sakinlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bu vesileyle 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde tüm mahalle sakinlerimizin oylarını istiyoruz”

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276