Böyle bir anlayışın adayı olmam!

Geçtiğimiz hafta ilçe başkanlığına aday olacağını açıklayan Mustafa Güngör, yaptığı yeni açıklamayla mevcut yönetime tepki gösterdi ve aday olmayacağını belirtti.

Böyle bir anlayışın adayı olmam!
banner244

Ercan ÇELİK

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Örgütü’nde kongre öncesi delege seçimleri devam ederken, delege seçimlerinde gerekli hassasiyetleri göstermediği gerekçesiyle ilçe yönetimine tepkiler yükseldi. Bu tepkilerden biri de CHP Tire İlçe Eski Başkanı Mustafa Güngör’den geldi.

Geçtiğimiz hafta aday olacağını açıklayan Mustafa Güngör, bugün yaptığı açıklamada “Böyle bir anlayışın adayı olmam!” dedi.

İlçe Başkan adayı olmayacağını belirten Güngör, “Partimizin Tire’de bel kemikleri saydığımız; Eski ilçe başkanlarımızı listelerinde değerlendirmeyen, AKP iktidarına direnen partimize kayıtlı muhtarların göz ardı edilerek, yok sayılarak, 308 delegeden biri bile olabilmesini engelleyen, tek kadın muhtarımızı bile listesine almamayı particilik sayan, partimizde milletvekilliği, bakanlık ve en önemlisi genel sekreterlik yapmış bir arkadaşımızı bile listelerinde değerlendirmeyen, ortak hazırlanan listeye kendi imzasına ve namus sözüne rağmen, ortak listedeki bazı isimleri çizdirerek delege olmasını engelleyen anlayışın olduğu, partimizi güçsüzleştireceğini düşündüğüm bir delege seçimi sonrasında yapılacak ilçe kongresinde ilçe başkanı adayı olmayacağımı kamuoyu ile paylaşıyorum.” Dedi.

Kongre öncesi delege seçimlerinde kazanların kaynadığı Tire CHP’de, büyük bir küskünler bloğunun oluşmaya başladığı gözleniyor.

banner246
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221

banner250