Başkan Çiçek, esnaflarla yemekte buluştu

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Tireli Esnafları yemekte ağırladı. Tire Gölet Restoran'da verilen yemeğe Tire Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu ve tüm esnaf odalarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Çiçek verilen yemekte esnaf odalarına hitaben konuşma yaptı

BİZİM İŞİMİZ SİYASET DEĞİL

Bazen dertleşmeye sizin gibi ilgili yetkili arkadaşlarla fikir alışverişi yapmaya ihtiyacımız oluyor. Genelde bu yemekler seçim öncesi olur ama bizim böyle bir derdimiz yok bu yemek asla siyasi değildir. Siyaset bir araçtır, hizmet için kullanılır.

İlçemiz İzmir ilçeleri arasında gıptayla bakılan ve takip edilen bir ilçe. Bazen diğer belediye başkanları ile biraraya geldiğimizde sürekli eşlerinin Tire'ye geldiklerini ve övgü ile bahsettiklerini ifade ediyorlar. İlçemiz bu kadar tanınıyorsa bunun birinci sebebi siz değerli esnaflarımızdır. Biz ilçenin gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları çarşıyı canlandırmak için yapıyoruz. Bu yüzden 3 yıldır üst üste Tarihi Kentler Birliği'nden sürekli ödül alıyoruz. Bedesten, Yalınayak bitti. Bedesten sergi merkezi haline geldi. Yalınayak çok kısa zamanda kadınlara özel hamam ve spa merkezi olarak açılacak. Kutu Han'da çalışmalar tam gaz devam ediyor. Tiremize insanları daha fazla getirmek için çalışmalarımızı arttırmalıyız. Yakında çok yeni restorasyon çalışmalarına başlayacağız. İlçedeki tüm tarihi yapıları ayağa kaldıracağız.

STAD İLÇE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

Şu sıralar tüm enerjimizi stat için harcıyoruz. Burada sadece Tire 1922 değil göreceksiniz diğer takımlarda maçlarını oynayacak. Televizyondan izlediğiniz takımlar ve genç milli takımlarımız buralara gelecek. Stat 15 bin kişilik dışarıdan bu kadar taraftarın gelecek olması ilçe ekonomisine katkı sağlayacak.

BAŞARMAK HAYAL ETMEKTEN GEÇER

Biz diğer ilçelere nazaran üniversite konusunda bir adım öndeyiz. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 1/250000 lik plan tadilatımız oy birliği ile kabul edildi. Bizim üniversite için çabamızi küçümseyenler var Allah akıl fikir versin. Başarmak hayal etmekten geçer, benim her projem hayal etmekle başladı. Bize iki yıllık üniversite yetmiyor. Üniversite demek kalkınma demektir. Buca ve Bornova suanki durumlarına üniversite sayesinde ulaştılar. Biz de ilçemize üniversite kazandırmak için tüm girişimlerimizi sürdüreceğiz.

BİRLİK OLMAYI BECEREMİYORUZ

Ankara'ya gittiğimizde görüyoruz insalar birlik olmuş bakanın milletvekilinin peşinden koşuyor hizmet için bir araya geliyor ama biz ufacık işlerde dahi birlik olamıyoruz. Herkes işin ucundan tutsun kurdeleyi beraber keselim diyelim ki açılışta şu şu arkadaşlar bu işte şöyle fayda sağladı. Ama yok biz sadece siyaseti eleştirmek için kullanıyoruz. Şu Belevi yolunda bile bir araya gelemedik. Onca ölüm oluyor okuyoruz yerel basından o böyle demiş bu böyle demiş, ya bırakın açıklama yapmayı birbirinize cevap vermeyi işi hızlandırmak için ne gerekiyorsa onu yapalım bir olalım beraber olalım. Üniversite konusunda da birlik sağlayamadık. Kaymakam Bey ile girişimlere başladık. Arazi sahiplerini topladık, anlattık çözüm önerileri sunduk, bazı hak sahipleri bölge idare mahkemesine gidiyor. Bu konuda siz esnaf odalarından da destek bekliyorum. Bu ilçeye yapılacak en büyük yatırım üniversitedir.

KATILANLAR

Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu, Terziler Odası Başkanı Tayfur Etik, Küçük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Ünalmış, Lokantacılar Odası Başkanı Nejat Sertdemir, Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Kantur, Ziraat Odası Başkanı Halil İbisoğlu, Pazarcılar Odası Başkanı Cengiz Kaşan, Otobüsçüler Odası Başkanı Zeki Sessiz, Kahveciler Odası Başkanı Salih Eteş, Şoförler Odası Başkanı Mustafa Zenginoğlu, Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Ali Taşlı, Berberler Odası 2. Başkanı Beyhan Bal ve odaların yönetim kurulu üyeleri katıldı.

banner246
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221

banner250