banner277
banner264

Başkan Çiçek Alacalı Ve Eskioba Köylerini Ziyaret Etti

Tire Belediye Başkanı, DSP Tire Belediye Başkan adayı Tayfur Çiçek seçim çalışmaları kapsamında Alacalı ve Eskioba Köyleri’ni ziyaret etti.  Başkan Çiçek köy ziyaretlerinde meşaleler ve tezahüratlarla karşılandı.

banner288
Başkan Çiçek Alacalı Ve Eskioba Köylerini Ziyaret Etti

EKİP VE EKİPMANLARIMIZ HEP KÖYLERDE OLDU

İlk olarak Alacalı Köyü’nde giden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek babası rahmetli Mehmet Çiçek’in 35 sene boyunca bu köyde işlettiği tuğla ocağından bahsetti. Çocukluk ve gençlik dönemini bu köyde geçirdiğini hatırlatan Başkan Çiçek ‘’Sizler beni, ben de sizleri çok iyi biliyorum. 6360 sayılı bütün şehir kanunu ile köylerimiz ilçe merkezine bağlı birer mahalle haline gelmeden önce de ben köy muhtarlarının taleplerini hep yerine getirdim. Daha yasa çıkmadan İl Özel İdare ile protokol yaparak 64 köyümüzün çöpünü biz topladık. 2014 senesinden bu yana hem belediyemizce, hem de belediyemiz koordinesinde köy içi ulaşım, parke taş döşeme, istinat duvarlarının yapımı gibi birçok hizmeti köylerimize getirdik. Müdürlerimiz, işçilerimiz, ekip ve ekipmanlarımız hep köylerde oldu’’ dedi.

KIBRIS FATİHİ RAHMETLİ ECEVİTİN PARTİSİNDEYİZ

Alacalı Köyü’nden sonra Eskioba ’ya geçen Tire Belediye Başkanı, DSP Tire Belediye Başkan adayı Tayfur Çiçek CHP’den kopuş sürecini ve DSP’den neden aday olduğu hakkında açıklamalarda bulundu. 1999 senesinde ANAP’tan, 2009’da DP’den ve 2014 senesinde CHP’den belediye başkanı seçildiğini ve CHP’ye 64 yıl aradan sonra seçim kazandırdığını ifade eden Başkan Çiçek ‘’Ben hiçbir zaman bir partiden seçilip diğerine geçmedim. Hep görev süremi tamamladım sonra parti değişikliği yaptım. 2009 senesinde DP’den seçildim ve 2014 senesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat davetiyle CHP’ye geçtim ve oradan da sizlerin oyu ile belediye başkanı seçildim. Aylardır CHP’de işlerin yanlış gittiğinin, genel başkanın yanlış yönlendirildiğinin farkındayım, o yüzden ben aday adaylığı başvurusu dahi yapmadım, bekledim. Kulağımıza gelen şeyler elbet oldu ama bu sırada CHP’den 5 tane arkadaşımız aday adaylığı için başvuruda bulundu. Şayet o 5 arkadaşımızdan biri aday olarak ilan edilseydi ben bugün sizlerin karşısında aday olarak çıkmazdım. CHP aday belirlemeyerek Tire’yi İYİ Parti’ye bıraktı. Ben de beni seven, bana gönül veren, hocam bizi bırakma diyen arkadaşlarımın sesine kulak verdim ve Kıbrıs fatihi Rahmetli Ecevit’in partisinden aday oldum. 2004 senesinde kaybettiğimiz seçimde, sıfır borca yakın teslim ettiğimiz belediyeyi 2009 senesinde geri döndüğümüzde 23 milyon TL borç ile devraldık. Belediyeyi böyle bir riskle karşı karşıya bırakamam, 500 kişi belediyede çalışıyor, dolaylı olarak 2000-2500 kişi bu kapıdan ekmek yiyor.’’ Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274