Bakan Pakdemirli, Tire’de İçelli’ye destek istedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tire’de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Selman İçelli’ye ve Büyükşehir Adayı Zeybekçi’ye destek istedi.

Bakan Pakdemirli, Tire’de İçelli’ye destek istedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün Kiraz, Ödemiş ve Tire ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Pakdemirli’nin Tire’deki programına Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün yanı sıra AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, MHP Tire İlçe Başkanı Bilal Kıvrak, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı M. Selman İçelli, Tire Belediyesi Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar, Partililer katıldı.

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı yaptığı açış konuşmasında, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi güzel ilçemizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Tarım ve hayvancılığın önde gelen ilçelerinden biri olmak için tire e hizmet etmeye hazırız. Katılımlarından dolayı sayın bakanım ve değerli katılımcılara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

İÇELLİ: “TARIM KENTİ TİREMİZE HOŞGELDİNİZ”

Daha sonra konuşan Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli, “Tiremiz Aydınoğlu Beyliğinin taht kenti olarak Evliya Çelebi’nin ‘taht-ı kadim şehir şehr-i muazzam’, dağlarından yağ ovalarından bal akan güzel bir şehir. Ağırlıkla tarıma dayalı olarak büyüyen Tire son zamanlarda organize sanayi bölgesiyle de Tire ekonomisine katkı sağlasa da esasen temel olarak küçük menderesin temel parçası iklimiyle de çok zengin tarım arazilerine sahip Tireli üreticilerin geçim kaynağı tarımdır. Sanayi esnafı hizmet sektörü de bu anlamda tarımsal üreticiye bağlıdır. Bu topraklara yapılan her yatırım ülke ekonomisine katkı olarak dönmektedir. 16 yıllık Ak Parti iktidarında Tire’ye daha önce cumhuriyet tarihinde hiç dokunulmayan su kaynaklarımıza ilgili önemli çalışmalar yapılmıştır” şeklinde konuştu.

Bakan Pakdemirli, "Cumhur İttifakı var, bir de bizim deyimimizle zillet ittifakı var. Burada hiç yan yana gelmeyecek diyeceğiniz partiler yan yana geliyor. Teröristle, hainlerle milliyetçi muhafazakar dediğimiz partiler yan yana gelebiliyor. O yüzden oyumuzu verirken 10 defa düşünmemiz lazım” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti, “Doğduğum topraklara borcum olduğuna inanıyorum. Bölgemizin insanına imkânlar ölçüsünde destek vermeyi sürdüreceğiz. İzmir'in hizmete ihtiyacı var, ne yazık ki bu hizmet siyasetini bir türlü yakalayamadı. Zaman zaman bazı ilçelerde AK Parti belediyeciliğini yakaladı. Ama AK Parti ne yazık ki tam anlamıyla büyük şehri alma İzmir ile hemhal olma şansını yakalayamadı. Bu anlamda önümüzdeki seçimleri bir fırsat olarak görüyorum. CHP'nin siyasetinden bir şey olmuyor.

OYUMUZU VERİRKEN 10 DEFA DÜŞÜNMEMİZ LAZIM

Şimdi bir Cumhur İttifakı var, bir de bizim deyimimizle zillet ittifakı var. Cumhur İttifakı var, bir de bizim deyimimizle zillet ittifakı var. Burada hiç yan yana gelmeyecek diyeceğiniz partiler yan yana geliyor. Teröristle, hainlerle milliyetçi muhafazakâr dediğimiz partiler yan yana gelebiliyor. O yüzden oyumuzu verirken 10 defa düşünmemiz lazım. Hepimiz bu toprakların insanıyız, hepimizin de aslında şuna gönül verdiğini ben çok iyi biliyorum; Demokrat Parti ile başlayan, Özal ile devam eden ve Recep Tayyip Erdoğan ile bu işin zirvesine varan, milletin sesini dinlemeye çalışan bu siyasi hareketin bence devam etmesi gerekiyor. Bunun devam etmesi için de sizlerin mutlaka desteği gerekiyor."

ÖRTÜ ALTI SERACILIK MÜJDELERİNİ AÇIKLAYACAĞIZ

Pakdemirli, yerel seçimlerde Tire için Selman İçelli'ye, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Nihat Zeybekci'ye destek istedi.

Hem bitkisel hem de hayvansal üretimde küçük aile işletmelerinin korunması gerektiğinin altını çizen Pakdemirli, örtü altı seracılık ile ilgili bir çalışma yaptıklarını, yakın zamanda bunun müjdelerini açıklayacaklarını söyledi.

Pakdemirli, ormanlık alanlarda yetişen yabani zeytinleri aşılayarak üç yıl bakımını yaptıktan sonra 49 yıllığına orada yaşayan köylülere vereceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER