Atakan Duran'dan önemli açıklamalar

Genel Merkez tarafından görevden alınan MHP Tire İlçe Başkanı Atakan Duran, görevden alınmasının ardından ilk açıklamayı HaberTire Gazetesi'ne yaptı.

Atakan Duran'dan önemli açıklamalar
banner231

Ergün ÇELİK


HABER VİDEOSU EN ALT KISIMDA


İzmir'de feshedilen 5 ilçe teşkilatı arasında Tire'de de Atakan Duran ve yönetimi görevden alındı. Görevden alınmanın ardından Duran, HaberTire Gazetesi'ne konuştu. İşte o açıklamalar;


MHP Tire İlçe Başkanı ve yönetimi olarak bildiğiniz üzere 24 Ocak 2015 tarihinde yapılan ilçe kongresinde mevcut ilçe başkanına karşı kazandığımız seçimle göreve geldik. O günden bugüne 19 ay gibi bir süre geçmiştir. Bu süre içerisinde sizlerle beraber gücümüzün yettiğince, nefesimizin yettiğince ilk iş olarak tüm ülkücü kardeşlerimizi bir araya topladık. Birlik ve beraberliğimizi yeniden tesis ederek, partimizi ilçemizde birinci parti yapmak için elimizden geleni yaptık. Bu konuda tamamen müsterih olmakla beraber, bunu da siz değerli dava arkadaşlarımızın takdirine sunuyorum. Bir buçuk yıl içerisinde yapılan 2 genel seçim sürecinde inandığımız kutlu davamızı başarıya ulaştırmak için yemin ederek yola çıktık. Elimizden geleni yaptık. Takdir edersiniz ki seçimlerde başarılı olmanın bir takım yolları vardır. 7 Haziran seçimlerinde Tire ilçemiz %19,77 oy oranı ile İzmir ilinde MHP’nin oy oranının en yüksek olduğu ilçe olmuştur. 1 kasım seçimlerinde de Tire ilçemiz %15,38 oy oranı ile yine İzmir ilinde MHP’nin oy oranının en çok olduğu ilçe olmuştur. Bildiğiniz gibi bu 2 seçim arasında Tire’de ve Türkiye’de partimizin oy oranı yaklaşık %4,50 düşmüştür. Bunun da nedenlerini tüm dava arkadaşlarım çok iyi bilmektedir. Parti tabanımız ve tüm Türkiye’nin beklentisi, kanuni bir hak olan olağanüstü kurultayın yapılmasıdır. Biz de tabanımızın sesine kulak vererek olağanüstü kurultay için imza verdik.

 
Saygıdeğer dava arkadaşlarım, bugün itibariyle bizler görevden alınmış durumdayız. Bu görevler, makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Bunun da bilincindeyiz. Ancak şunun da çok iyi bilinmesi gerekir ki, bizler göreve siz değerli arkadaşlarımızın takdirleriyle geldik. Görev yaptığımız süre içerisinde sizleri küçük düşürecek, boynu bükük gezdirecek hiçbir yanlışın içinde olmadık. Ne yaptıysak, partimizi ilçemizde ve ülkemizde iktidar yapmak için yaptık. Zaten hepiniz biliyorsunuz ki ilçe kongremizde göreve bunun için talip olmuştum. Şunu herkesin çok ama çok iyi bilmesini istiyorum. 12 yaşından beri yetişme tarzı gereği ülkücü hareketin içinde bulunan bir kişi olarak şu anda 39 yaşındayım, bu yaşıma kadar daima her seçim döneminde ülkücü hareketin iktidarı için çalıştım. Bunu da kendime bir borç bildim. Bu partinin bayraktarlığını yaptım. Yönetim kurulu üyesi ve başkan oldum. Netice olarak hep ama hep partimin emrinde oldum. Milliyetçi Ülkücü hareketin hak ettiği iktidara ulaşması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğim. İnşallah, ülkücü hareketin iktidarı MHP çatısı altında olur. 
Borçlu olarak devraldığımız ilçe yönetimini bugün itibari ile kira da dahil olmak üzere, hiçbir kurum ve kuruluşa bir delikli kuruş borcu olmadan devretmiş durumdayız. Görevden alındığımız için bizler küsecek, davamızı bırakacak insanlar değiliz. Davamızın başarısı için yine koşmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler görevde olduğumuz süre boyunca, dostlarımıza güven, rakiplerimize korku verdik.Bunu da sizlerle birlikte yaptık. Allah hepinizde gani gani razı olsun. Ben doğarken ilçe başkanı olarak doğmadım, öldüğümde de mezar taşıma ilçe başkanı yazılmayacak. Onun için başkanlığımızı alabilirsiniz ama ülkücülüğümüzü ve karşılıksız vatan sevgimizi bizim elimizden alamazsınız. Şimdi tüm dava arkadaşlarımdan helallik istiyorum. Benim de hakkım hareketimiz için can siperane koşan, çalışan, çalışmalarımızda alın teri olan tüm arkadaşlarıma analarının ak sütü gibi helal olsun. 

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bizler baharda yeni açan çiçekleriz. Sizler yeni açan çiçekleri koparabilirsiniz ama unutmayın ki baharın gelmesine engel olamazsınız. Bu bahar mutlaka gelecektir. Biz Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar müslümanız. Ne mutlu Türküm diyene.”


HABER VİDEOSU:


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223