“Anne ve bebek için süt dağıtımı yapacağız”

Cumhur İttifakı AK Parti Tire Belediye Başkanı Selman İçelli, Yeni Kuşbaz ve Göçmenler kahvelerinde yaptığı konuşmalarda kendisini dinlemeye gelen mahalle halkına ve özellikle kadınlara teşekkür etti.

“Anne ve bebek için süt dağıtımı yapacağız”

Kahve konuşmasında projelerini anlatan İçelli şöyle konuştu, “Gelecek nesillerin sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlamak amacıyla, yerli süt üreticimizi destekleyerek anneler ve bebekler için sağlıklı süt dağıtımı yapacağız.  Bebek büyüten annelerimiz ve yavrularımız için ücretsiz sağlıklı süt dağıtımı gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda yeni nesillerin sağlıklı büyümesi için, süt üreticimize destek olacağız. Her bireyimiz bizim için değerlidir anlayışıyla, engelli özel çocuklarımızın topluma kazandırılması için özel çocuklar kreşi kuracağız. Engelli özel çocuklarımızın eğitimi, topluma kazandırılması ve bakımını sağlamak amacıyla açacak olduğumuz Özel Çocuklar Kreşinde her bireyimizin değerli olduğu çağdaş bir belediyecilik hizmeti vereceğiz.”

ÇALIŞAN ANNEYE DESTEK BİZDEN
Çalışan anneler için de çalışma planı yaptıklarını kaydeden Başkan Adayı İçelli, “Çalışan annelerimizin çocukları için gündüz bakım evi kuracağız. Çocuklarımızın eğitimi ve güvenliği ile yakından ilgileneceğiz. Çalışan annelerimizin çocuklarının mesai saatleri içerisinde güvenlik, bakım ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağız. Öte yandan kimsesiz yaşlı ve hastalarımızı yalnız bırakmayacağız. Yaşlı ve hasta bakım servisimiz ile her türlü ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılayacağız. Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın ihtiyacı olan evde bakım servisimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bakım, temizlik, berber, kuaför, ulaşım, yakacak, gıda, giyim ve sağlık gereksinimlerini evlerinde karşılayacak, hasta yaşlılarımız için ücretsiz ambulans servisimizle sağlık hizmetlerine acil ulaşımını sağlayacağız” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER