banner277
banner264

Koronavirüs’e kağıt bardaklı önlem

Tire’de kahvehane işletmeciliği yapan Mehmet Yılmaz, Koronavirüs’e karşı önlem olarak tek kullanımlık kağıt bardak uygulamasına geçti.

Dünya genelinde binlerce kişinin ölümüne yol açan ve önceki gün Türkiye’de de görüldüğü Sağlık Bakanlığı tarafından doğrulanan Koronavirüs vatandaşı tedirgin etti. Öldürücü virüse yakalanmamak için alınan tedbirler üst seviyeye çıkarılırken, Tire’de kahvehane işletmeciliği yapan Mehmet Yılmaz’ın formülü müşterilerini memnun etti. Deneyimli işletmeci Mehmet Yılmaz, Sağlık Bakanı tarafından yapılan Koronavirüs açıklamasından sonra kahvehanesindeki tüm cam bardakları rafa kaldırdı. Kullanılan cam bardaklar yerine tek kullanımlık kağıt bardak uygulamasına geçen Yılmaz, Koronavirüs salgını son bulana kadar kağıt bardak uygulamasını sürdüreceğini söyledi. Yılmaz’ın kağıt bardak uygulaması müşterilerden de tam not aldı. Siparişlerinde cam yerine kağıt bardak gören müşteriler ise kısa süreli şaşkınlığın ardından gerçeği öğrenince uygulamadan memnun kalıyor.

“MÜŞTERİLER MEMNUN”

Konuyla ilgili konuşan kahvehane işletmecisi Mehmet Yılmaz;

“Bu sabah televizyonu açtığımda uzun süredir dünyanın gündeminde olan Koronavirüs’ün Türkiye’ye sıçradığını öğrendim. Kendimce neler yapabilirim diye düşünmeye başladım. Bunun üzerine müşterilerimle kağıt bardak uygulamasını istişare ettim. Müşterilerim de duruma olumlu bakınca vakit kaybetmeden sistemi kurdum. Şu an çayları kağıt bardakta satıyorum. Su isteyen müşterilerimize de yine tek kullanımlık bardaklarda hazır su veriyorum. Bununla birlikte kahvehanemize gelen müşterilerimize kolonya hizmeti de veriyoruz. Şu anda virüse karşı savaş açmış bulunmaktayız. Umarım hiçbir sorun yaşamadan bu virüsün son bulduğunu görürüz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276