Yalınayak Hamamı ortaya çıkıyor

Tire Belediyesi Yalınayak Hamamı etrafındaki metruk evlerin yıkımına başladı. Belediye Başkanı Tayfur Çiçek konuyla ilgili Tirevizyon’a konuştu.

Restorasyon çalışmaları biten ve önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan Yalınayak Hamamı’nın çevre düzenlemesi için Tire Belediyesi kolları sıvadı. İzmir Valiliğiyle işbirliği içinde sürdürülen çalışmalarda hamam etrafındaki metruk evler kamulaştırıldı. Kamulaştırılan evler Tire Belediyesi’ne ait iş makineleriyle yıkıldı. Çalışmaları bizzat yerinde takip eden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, hamamın önünde büyük bir meydan olacağını ve tarihi yapının ortaya çıkarılacağını söyledi. Çiçek konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi;

“Tire, Tarihi kentler birliğinden 3 defa üst üste ödül alan tek şehirdir. Önümüzdeki yıl da Yalınayak Hamamı projemizle dördüncü ödülümüzü almayı hedefliyoruz. Hamamın ocağı yaklaşık 15 gündür yanıyor. Şu anda ısıtıyoruz. Açılışa sayılı günler kaldı. Bölgede örneği olmayan bir yapı olacak. Çevre düzenlemesi için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Toplamda hamam etrafında 6 adet metruk binayı yıkacağız. Hamamın etrafındaki çirkin görüntüyü ortadan kaldıracağız”

banner246
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221

banner250