Tireli üniversite öğrencisi o yarışmaya katılıyor

Tireli Üniversite öğrencisi Eren Çelikses, TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ isimli bilgi yarışmasına katılacak.

Tireli üniversite öğrencisi o yarışmaya katılıyor

Ergün ÇELİK

 

Ankara’da ODTÜ Malzeme Bilimi ve Metalurji Mühendisliği Bölümü 2, sınıf öğrencisi olan 20 yaşındaki Tireli Üniversite öğrencisi Eren Çelikses, aynı okuldan Enes Uçar ve Umur Gerenli isimli 2 arkadaşıyla birlikte TRT1 ekranlarında yayınlanan ve Türkiye’nin en eğlenceli bilgi yarışmalarından biri olan ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ isimli yarışmaya katıldı. Geçtiğimiz günlerde çekimleri yapılan yarışmada, Tireli Eren Çelikses’in bulunduğu bölüm, Cuma Günü, yani yarın akşam saat 23:30’da yayınlanacak. Yarışmaya hem bilgi seviyesini test etmek, hem de para ödülü ile eğitimine yatırım yapmak için katıldıklarını belirten Tireli Üniversite Öğrencisi Eren Çelikses, HaberTire Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu yarışmayı uzun zamandır beğeniyle takip ediyorduk. Buradaki arkadaşlarımla birlikte yaz aylarında başvuru yaptık. Bizi önce yarışmayla ilgili mülakata aldılar. Mülakatlardan başarıyla geçince yarışmaya hak kazandık. Çekimleri 2 hafta önce yapıldı. Yarın akşam da bizim olduğumuz bölüm yayınlanacak. Tüm Tireli hemşehrilerimizi yarışmayı izlemeye davet ediyorum”KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ


Kurunun yanında yaşın da kazandığı yarışma… Okaliptus Medya tarafından hazırlanan Kendi Düşen Ağlamaz, eğlenceli bir bilgi yarışmasıdır. Sunuculuğunu Ertem Şener'in üstlendiği yarışmada, katılımcılar 3 kişilik gruplar halinde yarışıyorlar. Kendi Düşen Ağlamaz’da yarışmacılar, programın başında sahip oldukları Bir Milyon TL’yi, 7 soru boyunca korumaya çalışıyorlar. Dostlar yarışıyor; bazıları suya karışıyor! Kendi Düşen Ağlamaz’da yarışmacı grubu, 4 şıklı sorulara ortaklaşa cevap veriyorlar. Her soru için kendilerine tanınan bir dakikalık süre içinde cevaba karar verip, kucaklarında paralarla, cevabı temsil eden kapakların üzerine dağılıyorlar. Cevaptan eminlerse, tek bir şıkkın üzerine 3 yarışmacı geçebildiği gibi, cevaptan emin değillerse, istedikleri kadar parayı kucaklayıp, 3 şıkka dağılabiliyorlar. Süre dolup, yanlış şıkların kapakları tek tek açılmaya başladığında, yanlış şıkkın/şıkların üzerinde bekleyen yarışmacılar, kucaklarındaki paralarla birlikte suya düşüyorlar. Doğru cevabın üzerinde bekleyen bir yarışmacı dahi kalsa, kucağında taşıdığı para miktarı ile takımı yarışmaya devam ediyor. Yani suya düşenler, ıslak ıslak yarışmaya devam ediyor! TV’de ilk kez bir sunucu sulara gömülüyor! Final etabında sorular iki şıklı. Yarışmacılar, kalan paralarıyla, doğru olduğunu düşündükleri şıkkı temsil eden kapağın üzerine yerleşiyor, kalan şıkkı temsil eden kapak ise sunucuya kalıyor. Yanlış şıkkın kapağı açıldığında, ya yarışmacıların üçü birden suyu boylayıp yarışmaya veda ediyor ya da sunucu sulara gömülürken, yarışmacılar kazandıkları paranın sevincini yaşıyor. Yüzde yüz yerli Engin Güzel ve Tamer İpek tarafından tasarlanan; yüzde yüz yerli yapımı Kendi Düşen Ağlamaz, yarışmacılarını suya, seyircilerini eğlenceye doyurmak üzere TRT1 ekranlarında yayınlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223