Tire Belediyesi Sempozyuma Hazırlanıyor

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, ilçenin tanıtımına katkı sağlamak için belediyenin ve ilçenin tüm dinamiklerini harekete geçirmeye devam ediyor.

Tire Belediyesi Sempozyuma Hazırlanıyor

Yurt içinde düzenlenen fuarlara katılım gösterilmesi, kültür yayınlarının ülkenin dört bir yanına ücretsiz gönderilmesi, konusunda uzman isimlerin Tire’ye davet edilmesi, pek çok spor organizasyonu yaparak ilçeye sporcuların getirilmesi gibi ilçe tanıtımına katkı sağlayan Tire Belediyesi, büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak.
Onur Kurulu üyeliğinin Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan’ın yaptığı sempozyumda, Küçük Menderes Havzası ve havzanın en önemli yerleşim yeri olan Tire, tarihiyle ele alınacak. Düzenleme kurulunda Murat Sanus (Tire Belediyesi Dış İlişkiler ve Sosyal Projeler Koordinatörü) , Dr. Stavros Anestidis (Küçük Asya Araştırmaları Merkezi Müdür Yardımcısı)  ve Ali Özçelik (Tire Belediyesi Tarih Danışmanı) ‘in bulunduğu sempozyumun bilim kurulunda ise yerli ve yabancı, alanında uzman ve seçkin akademisyenler yer alacak. 
‘Uluslararası Küçük Menderes Araştırmaları ve Tire Tarihi Sempozyumu, Tire Belediyesi ile Küçük Asya Araştırmaları Merkezi (Atina) işbirliği ve Türk Tarih Kurumu’nun desteğiyle, 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak. Tire Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan  ‘Uluslararası Küçük Menderes Araştırmaları ve Tire Tarihi Sempozyumu’nda erken dönemlerden itibaren gözde bir yerleşim coğrafyası olan Küçük Menderes Havzası’nın ve bu havzanın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Tire’nin tarihsel geçmişi anlatılacak. Ayrıca sempozyumda sunulacak özgün bildirilerin neticesinde Küçük Menderes Havzası ile etkileşim alanı hakkında çok yönlü bir panorama çıkarılıp, bölgenin tarihsel boyutu ile kültürel zenginliği ortaya konulacak. 
Sempozyumda konuşmacı olarak katılmak ve detaylı bilgi almak isteyenlerin www.tiredenyansimalar.com adresini tıklamaları yeterli olacak.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 05:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER