“Şehirler ve Kültürler” projesinde Tire değişmez durak oldu

İzmir önemli turistik kentlerinden biri haline gelmeye başlayan, popüleritesi her geçen gün artan Tire, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni projelerinden “Şehirler ve Kültürler” projesinin de değişmez gezi duraklarından biri oldu.

“Şehirler ve Kültürler” projesinde Tire değişmez durak oldu
banner231
Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Şehirler ve Kültürler' projesi kapsamında İzmir’e gelen gençlerin 3 günlük gezi programının 3. günü Tire’ye ayrıldı.
Proje kapsamında, Türkiye’nin farklı illerinden İzmir’e gelen gençler; Ege’nin incisi İzmir’in tarihi ve turistik yerlerini gezip görme fırsatını yakaladı. Projenin ilk gününde İzmir şehir merkezindeki Asansör, Kemeraltı gibi yerleri gezen gençler, 2. gününde Selçuk Efes antik kentini, 3. gününde ise ilçemiz Tire’yi ve komşu ilçe Ödemiş’i gezme fırsatı buldular. 

3. GÜN TİRE VE ÖDEMİŞ’E AYRILDI
Türkiye’nin turistik beldelerinden biri haline gelmeye başlayan tarih ve doğa güzeli Tire’mizde; Derekahve mesire alanı, Ayazma Kilisesi, İbni Melek Türbesi, Süleyman Şah Türbesi ve Tire Kent Müzesi’ni gezen gençler, Tire’nin tarihinden, kültüründen, doğasından ve mimarisinden oldukça etkilendi ve bu beğenilerini dile getirdi.

GENÇLER; ÜLKEMİZİ, KÜLTÜRÜMÜZÜ, TARİHİMİZİ VE KENTLERİMİZİ DAHA İYİ TANIYOR 
Yurt çapında uygulanan bu güzel Projenin; gençlerin ülkemizin doğal güzelliklerini görmeleri, tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, medeniyetimizi, şehirlerimizi ve kültürümüzü tanımaları için başlatılmış hareketli bir eğitim projesi olarak tanımlayabileceğimizi söyleyen Tire İlçe Gençlik ve Spor Müdür Mustafa Koca, proje kapsamındaki eğitim, konaklama, ulaşım, yeme içme, rehberlik, müze girişleri vb. şeylerin ücretsiz olduğunu belirtti. 
Bu seyahatlerde yer alan gençlerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında konakladıkları etkinliklerin tüm masrafları, Bakanlıkça karşılanıyor. Program çerçevesinde Tire’den de birçok genç, İzmir ve çevre illere düzenlenen gezilere katılmakta. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223