Şehirler ve Kültürler Projesi Tire’de

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Şehirler ve Kültürler' projesi kapsamında, 80 genç Tire ve Ödemiş’i gezdi.

Şehirler ve Kültürler Projesi Tire’de
banner231
İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında farklı illerden gelen 80 genç, ilk olarak şehrin merkezinde bulunan tarihi yerleri rehberler eşliğinde gezdi. 4 gün sürecek proje kapsamında gençler, İzmir 'in ilçelerini de ziyaret etti. 

Bu bağlamda geçtiğimiz gün Tire kent müzesini ve Tire’nin tarihi yerlerini gezen gençler, Tire ilçesi hakkında bilgi sahibi oldu. Gençlerin Türkiye'nin doğal güzelliklerini görmeleri, tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, medeniyeti, şehirleri ve kültürü tanımaları için başlatılmış olan projede, gençlerin kendini rahat ifade edebilmeleri, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor. Şehirler ve Kültürler projesi sayesinde farklı illerden gençlerle tanıştıklarını belirten konuklar, İzmir’in ve ilçelerinin kültürünü ve tarihini yakından tanıdıkları için mutluluklarını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223