banner277
banner264

Roman Akademi Projesi başladı

Tire Romanları Güçlendirme, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği bağımlılık ve kötü alışkanlıklarla mücadele amacıyla Roman Akademi Projesi düzenliyor.

Roman Akademi Projesi başladı

İçişleri Bakanlığı ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekli Roman Akademisi Projesi, Tire Halk Eğitim Müdürlüğü ve Tire Romanları Güçlendirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştiriliyor.

Roman vatandaşlar ve çocuklarının etnik ayrımcılık ve çevresel faktörler nedeniyle iş bulamama ya da çalışmakta olduğu işe adapte olamama gibi sorunlarına farklı bir pencerede bakmalarını sağlamak, maddi imkansızlıklara karşı kötü alışkanlık edinmelerini engellemek, başlayan bir alışkanlığı varsa bitirmesini sağlamak ve müzikli rehabilitasyon ile meslek edinmelerine yardımcı olmak gibi konular projenin kapsamları arasında.

Tire Romanları Güçlendirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Gültiren, projenin başarıya ulaşması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Gültiren, projenin büyük ilgili gördüğünü de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276