banner277
banner264

Koleksiyoner Bayram Kaplan, açıklama yaptı

Koleksiyoner Bayram Kaplan, Kent Müzesi Müdürü Edip Adanalı’nın açıklamalarının ardından iddialar yanıt verdi. Kaplan, elinde ıslak imzalı tutanaklar olduğunu söyledi.

banner288
Koleksiyoner Bayram Kaplan, açıklama yaptı

Tireli Koleksiyoner Bayram Kaplan, geçtiğimiz günlerde Tire Kent Müzesi yetkililerinin şahsına ait olan eserleri teslim etmediklerini iddia ederek bir açıklama yapmıştı. Kaplan’ın o iddialarına karşı bir açıklama da Kent Müzesi Müdürü Edip Adanalı’dan gelmişti. Adanalı, “Müzemizi karalamak kimsenin haddine değildir” başlığıyla yapılan açıklamada;

“Bizim Müzemizde 8 bini aşkın obje var. Biz bu müzeyi vatandaşlarımızın güven ilişkisi üzerine kurduk. Yıllardır böyle bir durum ile karşılaşmadık. Bizde objeleri teslim ettiğimize dair tüm tutanaklar mevcut. Hiç kimse Tire Belediyesi Kent Müzesi üzerinden prim yapmaya kalkmasın. Müzemizde her şey şeffaflık ilkesine uygundur. Bizi karalamaya çalışanlar adalet karşısında hesap verecektir” demişti.

Adanalı’nın yaptığı bu açıklamadan sonra Koleksiyoner Bayram Kaplan açıklama yaptı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yapan Kaplan, açıklamalarında şu cümlelere yer verdi;

“Elimde bulunan fermanın parçası ve ıslak imzalı teslim tutanağında bilgiler bulunmaktadır. Eserlerin Müzede olduğu ancak şahsıma ait olan 3 eserin teslim edilmeyerek ‘envanterimize bakacağız’ denilerek 2 yıldır oyalanarak geçiştirilmiştir. Ayrıca tutanakta bulunan gaz lambasının takım olduğu ve büyük olan parçanın müzede küçük olanı ise şahsımda bulunmaktadır. Avukatım aracılığı ile hukuki yola başvurulmuştur. Edip Adanalı’nın anlatım yaptığı açıklama videosundaki diğer şahıslarla ilgili açıklanan borç ve alacak bizim kendi ticari durumuzdur. Müze sorumlusu dahil olmak üzere Anayasamızda kişisel verilerin korunması kanunu gereği şahsımın özel hayatının üçüncü kişilerce ifşa edilmesi suçtur. Bir an önce eserlerin teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim edilmemesi durumunda gerekli kurum ve bakanlıklara müracaat edilecektir”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276