banner277
banner264

“Kadınlar gözleriyle fısıldıyor…”

Ressam Didem Gözalır kadın portrelerinden oluşan “Fısıltı / Öteki Ben” adlı 3’ncü kişisel yağlıboya resim sergisini Tire’de açtı. Gözalır, portrelerimde kadınların duyguları ve ifade biçimleri üzerine yoğunlaştım” dedi.

“Kadınlar gözleriyle fısıldıyor…”

Ressam Didem Gözalır, kadın portrelerinden oluşan “Fısıltı / Öteki Ben” adlı 3’ncü kişisel yağlıboya resim sergisini Tire’de açtı. Tarihi Bedesten’de görücüye çıkan ve toplam 23 eserin yer aldığı serginin açılış kurdelesini, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve ressam Didem Gözlalır birlikte kesti. İlk sergisini İstanbul Nişantaşı, ikinci sergisini ise Efes Müzesi’nde açtığını belirten ressam Gözalır, “Üçüncü kişisel sergimi böylesine güzel ve tarihi bir mekanda açtığım için mutluyum. Portrelerimde kadınların duyguları ve ifade biçimleri üzerine yoğunlaştım” dedi. Her tablonun altına küçük küçük metinler yazdığını anlatan Gözlalır, “Günümüzde, dünyanın neresinde olursa olsun, her sınıf ve statüte olan kadınların topluma söyleyecek bir iki çift lafı vardır aslında. Kadınların kendisini özgürce ifade edemediklerini düşünüyorum.” şeklinde konuştu. Ressam Gözalır’ın kadınları anlattığı sergi Tireli sanatseverlerden tam not aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil Çiçek
Cemil Çiçek - 1 yıl Önce

Yıllardır resim sanatı ile ve önemli ressamlarımızla ilgili haberleri hep okurum. Bir kişinin adının önüne "ressam" yazılıyorsa , özgeçmişide yazılmalı. En azından mezun olduğu güzel sanatlar fakültesi yazılmalı. Böyle haber olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner276