banner277
banner264

İzmir Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Başkan Atakan Duran Ayça Bingöl'e "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü" Verdi.

İzmir Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi,Tire Belediyesi ve birçok ilçe belediyesinin destekleri ile Asitem (Anadolu Sinema ve Televizyon Emekçileri) tarafından organize edilen İzmir Film Festivali final gecesinde 111 ülkeden 4 milyonun üzerinde katılımcının kullandığı oylar ile belirlenen ödüller sahiplerini buldu.

İzmir Kültürpark'ta düzenlenen ödül törenine Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve eşi Necibe Duran da katıldı. Başkan Duran festivalde "En iyi yardımcı kadın oyuncu seçilen Ayça Bingöl'e ödülünü takdim etti.

İZMİR protokolü ve ödül almaya aday gösterilen filmlerin yapımcı-yönetmen ve oyuncuların yer aldığı ödül törenine İzmirli sinema severler büyük ilgi gösterdi.

İzmir Film Festivali’nde Müslüm Filmi 12 dalda, Arif v 216 11 dalda, Bizim için şampiyon 9 dalda, Deliler: Fatih’in Fermanı 9 dalda, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman 8 dalda, Ahlat Ağacı, Ölümlü Dünya ve Hedefim Sensin filmleri 7 dalda aday gösterildi. 

Ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran festival kapsamında Tire'de iki gün film gösterimi olduğunu söyleyerek "Hem Tireliler hem de çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız film gösterilerine yoğun katılım sağladılar. Bu güzel festivalin içerisinde yer almak bizler için onur verici. Tire Belediyesi olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız , desteğimiz her daim devam edecektir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276