Gökçen’den bir yıldız doğuyor

Tire’nin Gökçen Mahallesi’nde yaşayan 26 yaşındaki Esra Öztürk, TV8 ekranlarında yayınlanan ‘Rissing Star’ isimli yarışmaya katıldı.

Gökçen’den bir yıldız doğuyor

Ergün ÇELİK

 

TV8 ekranlarının beğenilen yarışma programlarından biri olan Rissing Star” sahneleri şimdilerde bir Tireli’yi ağırlayacak. Tire’ye bağlı Gökçen Mahallesi’nde yaşayan Esra Öztürk (26) Acun Medya Grubunun düzenlediği TV 8 RISING STAR (2016) ses yarışması formatındaki televizyon programının ön elemelerini geçip adını duyurmayı başardı.

Küçüklüğünden beri müziğe ilgi duyduğunu belirten Esra Öztürk, köyde yaşadığı için ses (şan) eğitimi alamadı. Üniversite eğitimi için gittiği Kütahya’da, boş zamanlarını Halk Eğitim Merkezi’nin açtığı bağlama kursları ile değerlendiren Öztürk, buradaki korolarda temel ses (şan) eğitimi aldı. İlerleyen günlerde aynı koroda koristlik, solistlik yaptı.

 

İLK BAŞVURUSUNDA GERİ ARADILAR

Müziğe olan ilgisi günden güne büyüyen Esra Öztürk, Rising Star yarışmasında internet üzerinden başvurdu. Başvurusundan bir gün sonra yarışma yetkilileri tarafından geri arandı ve ön elemelere çağrıldı.  İzmir, Alsancak'ta ilk (ön) elemeye katılıp başarılı olan Öztürk,  ikinci (son) eleme için İstanbul'a davet edildi. İstanbul elemesine de katılan Esra Öztürk'le röportaj, ses ve görüntü kayıtları yapıldı. Öztürk’ün İstanbul elemesinde de başarılı olması halinde TV8 ekranlarında yayınlanacak olan ‘Rising Star’ yarışmasında canlı yayına çıkacak. Programın Temmuz Ayı’nda başlaması bekleniyor.

 

EN BÜYÜK HAYALİ TİRE’Yİ TEMSİL ETMEK

En büyük hayalinin kendisini geliştirip başarılı bir Türk Halk Müziği solisti olup Tire'yi temsil etmek olduğunu belirten Esra Öztürk, Türkçe öğretmenidir, bu yarışmaya katılmadan önce müzikle amatör olarak ilgileniyordu. Son elemenin sonucunu heyecanla bekleyen Esra Öztürk, Gökçen Mahallesi’nde Goji Berry meyve fidanı yetiştiriyor, özel dersler veriyor, anneannesi Emine Yılmaz (70) ile tenekelerden yöresel köy ekmeği tavası yapıyor.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223