Dostluk bağı, yüzlerce kilometre mesafeyi dinlemedi

Tireli genç esnaf Kadir Kaplan, Van'dan gelen misafirlerini konuk etti.

Dostluk bağı, yüzlerce kilometre mesafeyi dinlemedi

Van ilinin Erciş ilçesinde, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş Meslek Yüksek Okulu Biyomedikal Bölümü’nü birincilik başarısı ile bitiren ve orada kurduğu dostlukları yaklaşık 1800 kilometre uzaklığa rağmen sürdüren Tireli genç esnaf Kadir Kaplan, geçtiğimiz günlerde Erciş İlçe Sağlık Müdürü Ali Furkan Gümüş’ü Tire’de ağırladı ve ilçemizi gezdirdi. Kendilerine emekli öğretmen, araştırmacı ve yazar Yılmaz Göçmen ile aynı zamanda akrabası olan Tire’nin tanınmış koleksiyoncusu Bayram Kaplan’da eşlik etti.


BİR DAVET ÜZERİNE 1800 KM YOL GELDİ
Van’da 2 yıl yaşadığını, başarılı bir öğrencilik hayatı geçirdiğini ve çok iyi dostluklar kurduğunu belirten Kadir Kaplan, Erciş’te tanışıp dost arkadaş olduğu isimlerden biri olan İlçe Sağlık Müdürü’nü Tire’ye davet ettiğini kendisinin de kırmayıp geldiğini ve burada bir gece konakladıktan sonra döndüğünü söyledi. 

“ORADA KURDUĞUM GÜZEL ARKADAŞLIKLARIN SÜRMESİNİ İSTEDİM”
Misafiri Ali Furkan Gümüş’ü en iyi şekilde ağırlayan, Tire’nin tarihini ve kültürünü iyi bilen Yılmaz Göçmen ile yine Tire ile ilgili birçok objeyi ve eseri koleksiyonunda bulunduran Bayram Kaplan’dan da yardım alan Kadir Kaplan, “Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde kurduğumuz dostluk ve saygı bağı önemlidir. Orada gördüğüm güzel arkadaşlıkların sürmesini istedim. Bu yüzden kendisini davet ettim ve ağırladım.” şeklinde konuştu. 


“KADİR KARDEŞİMİZ BİZDE İYİ BİR İZ BIRAKTI”
Öte yandan Tire’yi çok beğenen ve ülkemizin bir diğer ucundan Tirelilere selam getirdiğini söyleyen Erciş İlçe Sağlık Müdürü Ali Furkan Gümüş ise, “Kadir arkadaşımız ve kardeşimiz iyi ve başarılı bir öğrenci. Kendisi insani özellikleri ve başarılı bir öğrenci olması sebepleri ile bizde iz bıraktı. Davet jestini kıramazdım.” diyerek, düşüncelerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223