Büyükkemerdere Mahyası 5 Mayıs’ta

Tire’nin en büyük mahyasına ev sahipliği yapan Büyükkemerdere Köyü, bu yıl ve bundan sonraki yıllar dev organizasyonu Mayıs ayında düzenleyecek.

Büyükkemerdere Mahyası 5 Mayıs’ta

Tire’nin Büyükkemerdere Köyü’nde 11 yıldan bu yana sürdürülen Mahya etkinlikleri her yıl bir öncekinden daha coşkulu geçiyor. Tire merkez başta olmak üzere çevre il ve ilçelerinden gelen binlerce vatandaşın katılım gösterdiği organizasyonda dualar eşliğinde hayır yemeği yeniliyor. Mevlüd, mehteran gösterisi ve güreş etkinliklerinin düzenlendiği Büyükkemerdere Mahyası bu yıl 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. 

“ATALARIMIZ BÖYLE YAPIYORMUŞ”

Tarih değişikliğiyle ilgili konuşan Büyükkemerdere Köyü Muhtarı Süleyman Aksu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bu organizasyonu normalde Nisan ayı ortalarına doğru yapıyorduk. Atalarımız yüzyıllardan bu yana Mayıs ayında yapmış. Biz de atalarımızın yolundan ilerlemek için organizasyonu Mayıs ayına aldık. Bundan sonraki yıllarda da aynı şekilde Mayıs ayı uygulaması devam edecek. Bu vesile ile düzenleyecek olduğumuz organizasyona tüm halkımızı davet ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256