Antika otomobilini, müzeye bağışladı

İzmir Karşıyaka’da yaşayan Fethi Ünal Toktaş isimli bir vatandaş 42 yaşındaki Anadol marka otomobilini Tire Kent Müzesi’ne bağışladı.

Antika otomobilini, müzeye bağışladı

Ergün ÇELİK

Aldığı ödüllerle adını sık sık tüm dünyaya duyuran Tire Kent Müzesi, bir tarihi otomobili daha bünyesine kattı. İzmir Karşıyaka’da yaşayan Elektrik Yüksek Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı Fethi Ünal Toktaş isimli bir kişi yıllardır kullandığı 1975 model Anadol marka otomobilini Tire Kent Müzesi’ne bağışladı. Toktaş’a aracını Tire Kent Müzesi’ne bağışlama teklifi ise Doktor arkadaşı Rüştü Totuk’tan geldi. Aynı zamanda Tire Kent Müzesi Müdürü Edip Adanalı ile de arkadaş olan Doktor Rüştü Totuk, Toktaş’a Tire Kent Müzesi’ni anlattı. Bunun üzerine Tire Kent Müzesi’ni ziyarete gelen Toktaş, otomobilinin burada emin ellerde olacağına kanaat getirerek bağışlamaya karar verdi.

OTOMOBİLİNE BİNEREK GELDİ

Fethi Ünal Toktaş, çok sevdiği otomobilini Tire Kent Müzesi’ne kendisi bizzat getirdi. Ailesi ile birlikte Tire Kent Müzesi’ne gelen Toktaş, otomobilin anahtarını Müze Müdürü edip Adanalı’ya teslim etti. Otomobil ile en az 500 Bin kilometre yol kat ettiğini söyleyen Toktaş yaptığı açıklamada; “Çok sevdiğim otomobilimi Tire Kent Müzesi’ne bağışlıyorum. Biliyorum ki otomobilim burada emin ellerde olacak” dedi

‘TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Tire Kent Müzesi Müdürü Edip Adanalı da bağışla ilgili bir açıklama yaptı. Adanalı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Öncelikle otomobilini fedakârca müzemize bağışlayan Fethi Ünal Toktaş Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer teşekkür ise Değerli arkadaşım Doktor Rüştü Totuk’a ait. Çünkü bu özel otomobili Rüştü Totuk’un vesilesiyle Tire’ye kazandırdık. Tire Kent Müzesi olarak müzemize bağışlanan tüm eserlere gözümüz gibi bakıyoruz. Tüm gönüllü bağışçılarımızı müzemize bekliyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223