5 liraya sahaftaki tüm kitap ve yayınlar sizin olsun

Bir ay kadar önce, Atatürk Caddesi üzerindeki Bakır Hanı’nda Tirelilere hizmet vermeye başlayan, kültür-sanat hayatı alanında ilçede büyük bir boşluğu dolduran, Leman Hanım Kültürevi bünyesinde bulunan sahaf odalarında bulunan; binlerce kitap, dergi, ansiklopedi, fotoroman, çizgi roman, çocuk kitabı ve gazetelerin eski sayıları da Tirelilerin hizmetine sunulmuş durumda.

5 liraya sahaftaki tüm kitap ve yayınlar sizin olsun

KİTAPLAR SUDAN UCUZ 
Nursen ve Ahmet Şenel çifti tarafından kurulan ve işletilen kafeterya hizmetinin de verildiği bu özel ve nezih mekanda bulunan kitap odalarında, çiftin İstanbul’da sahaflık yaptıkları dönemden ellerinde bulundurdukları, birçoğu tarih kokan binlerce kitap ve diğer basılı yayınlar yer almakta. Çoğunluğu Türkçe, bazıları ise İngilizce, Almanca ve Fransızca başta olmak üzere farklı dillerde yazılmış olan kitapları 0.50 kuruş, 1 veya 2 TL gibi çok uygun fiyatlardan başlayan rakamlara satın alınabilir.


5 TL’YE ÜYE OLUN 1 YIL BOYUNCA İSTEDİĞİNİZ KİTABI OKUYUN
Başta gençler olmak üzere, tüm Tirelileri iyi bir okur yapma noktasında konuklarına bir kolaylık daha sağlayan Leman Hanım Kültürevi, 5 TL gibi bir rakama 1 yıllık okur üyeliği yapıyor. Okur üyesi olan kişi, bir yıl boyunca istediği yayını Leman Hanım Kültürevi kafeteryasında veya isterse ödünç alıp evine götürüp okuyabiliyor. 


OKUYAN BİR NESİL, OKUYAN BİR TOPLUM
Kitabın ve bilginin toplumumuzda hak ettiği yerde olmadığını belirten Ahmet Şenel, gerek birey, gerek toplum ve ülke olarak ileriye gitmenin okumak ve eğitimden geçtiğini belirtti. Leman Hanım Kültürevi olarak, tüm kitapseverlere güzel bir kapı açtıklarına inandığını söyleyen Şenel, başta gençler olmak üzere kitabı ve bilgilenmeyi seven herkesi beklediklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221