Yetkililer elini taşın altına soksun

Bağımsız Eğitim-Sen İzmir İl Başkanı Resul Kara, önceki gün yaşanan Küçükkömürcü Köyü öğrenci servisinin kazasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Yetkililer elini taşın altına soksun

Ergün ÇELİK

 

Yaşanan kazalara önlem olarak yetkililerin bir an önce elini taşın altına sokması gerektiğini dile getiren Resul Kara, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Geçtiğimiz günlerde Küçükkömürcü Köyü Öğrenci servisi 22 metre uçuruma yuvarlanarak yüreklerimizi ağzımıza getiren bir kaza atlatmıştır. Bir çocuğumuzun ayağının kırılması ve diğer çocuklarımızın hafif yaralanmasıyla şükür ki bu kaza atlatılmıştır. Bu kazadan dolayı hem çocuklarımıza, hem eğitim camiasına hem de ailelerimize büyük geçmiş olsun diyorum. O çocukların psikolojisini, atlattıkları korkuyu düşünmek bile istemiyorum.

 

Daha üstünden bir yıl geçti; 30 Ekim 2015 tarihinde servis şoförü arkadaşlarımızla birlikte gerek HaberTire Gazetesi gerekse Ege Tv Haber Ajansına ilçemiz Güneydoğu dağ köylerine ulaşım sağlayan yolların tehlikelerle dolu olduğu ve risk taşıdığı yönünde açıklamalarda bulunduk. Ancak o günden bu güne hiçbir önlem alınmamış olması, o yollara bir çivi dahi çakılmamış olması insan hayatına ve eğitime verilen önemi gözler önüne sermektedir. Bazen insan düşünmeden edemiyor; ‘hiç yönetilmesek acaba bundan daha kötü olabilir miydik?’

Kamuoyu ve yetkililer de gayet iyi biliyorlar tam 9 yıldır dile kolay 9 yıldır ilçemiz güneydoğu dağ köylerimizin arazisi müsait birine taşıma merkezi okul yapılması için mücadele veriyoruz. Yani sendikacılık hayatıma başladığımdan bu yana bu mücadeleyi hiç yüksünmeden ben verebiliyorum. Ancak tek bir yetkili; ‘Bu adam neden böyle bir şey istiyor?’ demiyor. Hiç kimse; ‘Bu öğrenciler bize emanettir’ demiyor. Esas olan Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü veya makamlar, şahıslar değildir. Esas olan millet için ifa edilen görevdir. Esas olan canlar yitip gitmeden riski en aza indirgemektir.

Biz bu kazadan dolayı herkese geçmiş olsun diyor, yetkililerin artık ellerini taşın altına sokmasını istiyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223