Tireliler, Demokrasi Konseri’nde buluştu

15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişimin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetiyle tüm meydanlarda olduğu gibi Tire’de de demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, İzmirli sanatçı Murat Anlar ile coştu.

Tireliler, Demokrasi Konseri’nde buluştu

 

2013’te bestelediği “Sn Recep Erdoğan” isimli şarkısıyla ün yapan tasavvuf müziği sanatçısı Anlar, Belediye Meydanı’nı ellerinde Türk Bayrakları ile dolduran binlerce vatandaşa seçme ilahilerin yanı sıra Erdoğan için yazdığı ünlü şarkısını okudu. Darbe girişimine, albüm çalışması nedeniyle bulunduğu İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yakalandığını ifade eden sanatçı, “Köprüde kaldığım yaklaşık 4 saat boyunca olaylara bizzat şahit oldum. Film sahnelerini aratmayacak o çirkin görüntüleri bir sanatçı olarak sosyal medyada yayınladım. Allah böyle günleri, böyle acıları bir daha Türk Milletine yaşatmasın” dedi.

 

 

FETÖ’YE LANET

AK Parti Tire İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği etkinlik, şehitler için okunan Kuran-ı Kerim ile başladı. Coşkulu kalabalık, attıkları sloganlarla FETÖ/PDY terör örgütün ve elebaşı Fetullah Gülen’i lanetledi. Milli birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Parti Tire Gençlik Kolları Başkanı Efdal Gül, “Bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez” dedi. Havai fişek ve ateşlenen maytaplarla tam bir görsel şölene dönüşen etkinlikte, İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu ise darbe girişimi akşamı Tirelilerin de meydanlara koşarak kendilerini yalnız bırakmadığını söyledi. Çeltikçoğlu, “Aziz Milletimiz, demokrasi uğruna tankların önünde vücutlarını siper ederek ülkesine sahip çıktı. O gece tüm dünyaya demokrasi dersi verdik. İktidarımız süresince önümüze çıkarılan engelleri bir bir aştık. Ancak, akıllarını birilerine kiraya veren bir avuç satılmış hainin bu kadar çılgınlık yapacağını beklemiyorduk. Aziz milletimizin iradesine vurulmak istenilen darbeyi milletimizin güçlü iradesiyle savuşturduk. Cumhurbaşkanımızın bir talimatıyla millet olarak meydanlara indik. ‘Su uyur düşman uyumaz’ diyerek, günlerdir meydanlarda demokrasi nöbeti tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Her şer’de bir hayır vardır. 15 yıldır yapamadıklarımızı 15 günde yaptık. Bu hainlerin artık kökünü kazıma zamanıdır. 15 Temmuz itibarı ile ‘af defteri’ kapanmıştır. Bu odaklar, yaşattıkları acıların ve yaptıklarını hesabını teker teker verecekler” diye konuştu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223