banner277
banner264

Tire’de Polis Haftası programı

Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümü Tire’de düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

Tire’de Polis Haftası programı

Ergün ÇELİK

Tire’de Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü çeşitli törenlerle kutlandı. İlk tören saat 10:30’da Tire Asri Kabristanlığındaki Şehitlikte gerçekleştirildi. Vatanın bölünmez bütünlüğü için can veren Şehitlerimiz kabirleri başında anan Tire Polisi, daha sonra topluca Cumhuriyet Meydanı’na geçti. Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk törenine Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Cumhuriyet Savcısı Rüstem Teyran başta olmak üzere ilçe protokolü tam kadro katıldı.  İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

ATATÜRK ANITINDA TÖREN

Şehitlikte gerçekleşen ilk törenin ardından Atatürk Anıtına çelenk sunumu törenlerine geçildi. Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. yılı dolayısıyla düzenlenen Polis haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu.

HASAN ÖZGE: “TEŞKİLATIMIZA KUTLU OLSUN”

Törende bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge yaptığı konuşmada şu cümlelere yer verdi;  “Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının ve laik cumhuriyetin teminatı olan polis teşkilatının 174’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Türk Polisi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, sosyal ve laik hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın bilinci ve gururu içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam etmektedir. Teşkilat olarak başarılarımızı devam ettirmek için halkımızın güvenine ve desteğine ihtiyacımız olduğunu hiçbir zaman unutmadık. Çünkü günümüzde çağdaş polislik yakalanan suçlu oranıyla değil, halkla geliştirilen ilişkilerin niteliği ve halka verilen güven duygusu ve suçu önleme sorumluluğunda halkın katılımını sağlama oranıyla ölçülür. Bu bilinç içerisinde teşkilatımızın görevini en iyi şekilde yerine getirdiğine yürekten inanıyorum.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimizi, emeklilerimizi ve halen görev başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum”

BAŞKAN DURAN, KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Tire Belediye Başkanı Atakan Duran da günün anlam ve önemine binaen bir mesaj yayımladı. Duran yayımladığı o mesajda şu ifadelere yer verdi;

 ‘’Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası'nı kutluyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarını da Polis minnet ve saygıyla anıyorum’’

 

TANRISEVEN “EMNİYET TEŞKİLATI GÖZ BEBEĞİMİZ”

 Kaymakam Tanrıseven, Polis Teşkilatının Kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada Emniyet Teşkilatının ülkemizin göz bebeği olduğunu söyledi. Tanrıseven, huzur ortamının tesisi için olağanüstü gayret sarf eden, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Tanrıseven şunları kaydetti:

‘‘Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet teşkilatımız; kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için çalışmaktadır. Polisimiz, insan haklarına ve hukuka bağlı, Cumhuriyet ve demokrasimizin değerlerine inanan bir anlayışla topluma güven veren hizmetlerine yüksek bir şuurla devam edecektir.”

VATANDAŞLAR TEBRİK ETTİ

Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önündeki törenlerin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kokteyl verildi. Kokteyle tüm kurumların amirleri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Tanrıseven, İlçe Emniyet Müdürü Özge ve personelin Polis Haftasını tebrik etti. Kokteylin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesine alınan araçlar için kurdele kesildi. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran kokteylin ardından Tire Emniyet Müdürü Hasan Özge ile birlikte müdürlük makamına geçti.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUNACAK

Program kapsamında Saat 20:00 de Mehmet Akif Camiinde akşam namazını müteakip Aziz Şehitlerimiz için okunacak Mevlid-i Şerif ile devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276