Tire’de 30 Ağustos kutlamaları

Bugünde vatanımızı işgal etmeye çalışan işgalci emperyal ülkelere ve güçlere karşı, 94 yıl önce verdiğimiz mücadelenin anıt zaferlerinden biri olan Dumlupınar Büyük Taarruz Zaferi’ni dün bir kez daha yurt çapında olduğu gibi ilçemizde de kutladık.

Tire’de 30 Ağustos kutlamaları

ANITA ÇELENKLER KONULDU
Tire Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde, sabah saat 09:30’da başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreninde Kaymakam Mehmet Demirezen, Garnizon Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu ve Belediye Başkanı Tayfur Çiçek anıta çelenk koydular. Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunduktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanı Emre Davutoğlu yaptı. 
Davutoğlu konuşmasında, ülkemizi hedef alan güç odaklarına ve onların taşeronluğunu yaparak ülkemizde terör saldırısında bulunan yapılara güçlü ve kararlı şekilde bir kez daha zafer bizim olacak mesajı verdi. 


“TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BERTARAF EDECEĞİZ”
Davutoğlu konuşmasında dikkat çeken ifadelerde bulundu ve şunları söyledi: “Büyük zaferler vatanın bağımsızlığı için canını feda etmeyi gerektirir. Cesaretiyle dünyayı titretenlerin iradesiyle bir vatan inşa edilir. 30 Ağustos zaferi, bir milletin çıplak ayaklarla da olsa özgürlüğüne yürümesidir. Bir toprağın sahiplerinin köklerinden vazgeçmemesidir. Ülkemiz, geçtiğimiz günlerde, asker kılığına girmiş Fetö terör örgütü mensuplarını polisi, askeri ve halkın desteği ile bertaraf etti. Şuanda da silah arkadaşlarımız Güneydoğu’da PKK terör örgütüne karşı mücadele vermekte. Onlarda ve diğerleri de bertaraf edileceklerdir. Vatanımızın her bir karış toprağının şehitlerimizin kanıyla sulandığının bilincindeyiz. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.”
Kutlama programı, Kaymakamlık makamında Kaymakam Mehmet Demirezer, Garnizon Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu ve Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in diğer kurum ve kuruluş müdür ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcilerinin tebriklerinin kabulü ile sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221