Tire TAC Lisesi’nden “kadına şiddete hayır!” Mesajı

    Tire Özel Tac Lisesi; idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri 8 Mart Kadınlar Günü’nde anlamlı bir mesaj vermek istedi.

Tire TAC Lisesi’nden “kadına şiddete hayır!” Mesajı

 Öğrenciler hazırladıkları  “Kadına Şiddete Hayır!” yazılı pankartlarıyla simsiyah giyinip okul bahçesinde toplandılar ve gençliğin sesi olarak hep bir ağızdan  “Kadına Şiddete Hayır!” dediler. Kadın ölümlerinin, tecavüzlerin, çocuk istismarlarının yaşandığı bir çağda öğrenciler: Bizler bilinçli bir nesil olacağız ve kadınla erkeğin eşit olduğu bir yaşam istiyoruz, dediler. 


    Tac Lisesi idarecilerin, öğretmenlerinin de simsiyah giyinip öğrencilerine eşlik ettiği etkinlikte öğrenciler bayan öğretmenlere ve personele karanfiller dağıtarak kadınlar gününü kutlamayı ihmal de etmediler. Öğrenciler: Kadınlar gününde tüm bayanları yüceltmek çok önemli ama bayan öğretmenlerimiz bu günü biraz daha özel yaşamalı çünkü onlara bizim burada sadece öğretmenimiz değil annemiz, ablamız, sırdaşımız. Onların nezninde tüm bayanların kadınlar gününü kutluyoruz ve şiddet olmayan bir yaşam istiyoruz, dediler.  


 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256