Tire Kaymakamlığı Yeni Yıla Hazır

Yılbaşı hazırlıkları Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in başkanlığında yapılan toplantıyla değerlendirildi.

Tire Kaymakamlığı Yeni Yıla Hazır

Kaymakam Tanrıseven tarafından yapılan değerlendirmede vatandaşların yaklaşan yılbaşı ve tatil sürecini huzur içinde geçirmelerinin temini için gerekli tedbirler masaya yatırıldı.

Yılbaşı ile ilgili ana gündem özellikle emniyet asayiş konularının yanı sıra vatandaşların güvenle ulaşımının sağlanması, Yeni yılın herhangi bir aksamaya mahal verilmemesi olarak belirlendi. 

Kaymakam Tanrıseven, özellikle vatandaşların tüketeceği gıda maddelerinin hijyenik olması için denetimlerin yapılmasını istedi. Yol ve eğlence merkezleri dahil olmak üzere gerekli noktalarda kolluk kuvvetleri denetiler yapacak.
 
Buna göre Tire Kaymakamlığı tarafından Yılbaşı hazırlıkları konusunda alınan tedbirler şu şekilde belirlendi:

1-İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü 28 Aralık 2018 Cuma gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planlarını uygulamaya koyacaklar ve emniyet-asayiş tertip ve tedbirlerini 02 Ocak 2018 Çarşamba günü sabahına kadar aralıksız sürdürülecek. Gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve Devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekiplerinin sayıları arttırılacak ve vatandaşlarımızın hizmetlerine hazır hale getirilecek.

        2-Belediye Başkanlığı tarafından özellikle alışveriş ve eğlence yerleri ile diğer umuma açık mahallerin denetimleri, tefrik edilecek ekipler marifetiyle etkin bir şekilde yapılacak.
 
        3-İtfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek, nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutacak.
        
        4-Sağlık, nöbetçi eczaneler, haberleşme ve elektrik hizmetleri için gerekli ön hazırlıklar ilgili birimlerin sorumlularınca planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları hizmete hazır bulundurulacak.

        5-Gediz elektrik arızalarına karşı nöbetçi ekip kurulacak ve elektrik kesilmelerine karşı gerekli tedbirleri alacak.
 


KAYMAKAM TANRISEVEN ‘‘YENİ YIL HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN’’
 
       Kaymakam Tanrıseven, Ülkemiz ve İlçemizin yeni yıla huzurlu girmesini temenni ettiklerini belirtti. Tanrıseven, ‘‘2019 yılını huzur içinde ve sorunsuz karşılamak için Kaymakamlık ve ilgili kurumlar olarak gerekli önlemleri aldık. Yeni yılın Ülkemiz, Milletimiz ve Tiremiz için hayırlı, uğurlu olmasını ve güzel gelişmeler getirmesini dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER