banner277
banner264

Tire Kaymakamı değişti

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Giresun Vali Yardımcılığına atandı. Tanrıseven’den boşalan Tire Kaymakamlığı’na Hatay Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu getirildi. 

banner288
Tire Kaymakamı değişti

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kararname kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm ilçelere kaymakam ataması yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan atamalara göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında görevli 10 mülki idare amirinin yerleri değiştirildi, 13 kaymakam ve 4 vali yardımcısı bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görevli 29 mülki idare amiri ise mülkiye müfettişliğine atandı. 
 

TİRE KAYMAKAMI GİRESUN’A ATANDI
Resmi Gazetede yayımlanan kararnameye göre yaklaşık 3 yıldır Tire Kaymakamlığı görevini yürüten Dr. Hasan Tanrıseven, Giresun Vali yardımcılığına getirildi. Tanrıseven’den boşalan Tire Kaymakamlığı görevine ise Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Kaymakamı Fatih Çobanoğlu getirildi.

FATİH ÇOBANOĞLU KİMDİR?
1978 yılında Manisa’nın Alaşehir İlçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Alaşehir’de okudu. Lise öğrenimini Manisa Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girdi. 1999 yılında Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak 2000 yılında Kaymakamlık mesleğine başladı.
 
Kayseri Sarıoğlan, Eskişehir Han ve Bursa Keles ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 6 ay süre ile İngiltere’nin Nottingham kentinde İngilizce dil eğitimi aldı. Daha sonra Karaman Sarıveliler İlçesinde Kaymakamlık görevine başladı. 2006 yılında Uşak Ulubey İlçe Kaymakamlığına atandı. 2007 yılında Erzurum’un Aziziye İlçe Kaymakamlığına atandı. 30 Temmuz 2010 tarihinde de Erzurum’un Oltu İlçe Kaymakamlığına atanan Fatih ÇOBANOĞLU, 2013 yılı yaz kararnamesiyle, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Şube Müdürü olarak atandı. 2015 yılında Bakanlık Encümen Kararıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı. 2 yıl süreyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı dönemde Kimlik Kartları Daire Başkanlığı kuruldu ve 10 ay vekâleten bu görevi yürüttü. Yaygınlaştırma aşamasında ikinci görev olarak yürüttüğü Kimlik Kartları Daire Başkanlığını devretti. 2017 tarihinde Yaz Kararnamesiyle Reyhanlı Kaymakamlığına atandı.
 
Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274