banner277
banner264

Tire'de Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, 24 Kasım Pazar günü Tire Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse'nin Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

banner288
Tire'de Öğretmenler Günü Kutlandı

Kutlamalar 25 Kasım Pazartesi günü Tire TAÇ Koleji ve Kurtuluş Ortaokul tarafından Tire Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen program ile devam etti.

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran, Tire Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Sungurtekin, Tire Emniyet Müdür vekili Başkomiser Serkan Erdem, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı program öğretmenler adına emekli öğretmen Neval Özdemir'in konuşması ile başladı.

BU MESLEK SİZLERE ŞÖHRET VAADETMEZ

Sözlerine 1987 yılında Dünyanın en güzel mesleğine başladım ve kutsal görevimi 17 Temmuz 2019 yılında noktaladım" diyerek başlayan Özdemir "Bu mesleği sevmiyorsanız asla cürret etmeyin. Bu meslek şöhret ve servet vaadetmez. Herkesin eserine bir değer biçilir ama öğretmenlerin eserlerine asla değer biçilemez" dedi.

DERSE YARINLARI BİZLER HAZIRLIYORUZ"

Programda konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır" sözünü hatırlatarak  " Her birimiz için gönül bahçelerimizin gonca gülleri olan öğrencilerimizi yarınlara hazırlayan, yüreklerine baharlar getiren, vatan ve millet sevgisi öğreten tüm meslektaşlarımın günü kutlu olsun" dedi.

YENİ ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Programda öğretmenliğe yeni atanmış ve aseleti yapılmış öğretmenler için yemin töreni de düzenlendi. Yeni öğretmenler Kurtuluş Orta Okulu Müdürü Turan Eke ile birlikte yemin etti.  Eke" Büyük Türk Milletinin genç öğretmenleri eğitim ordusuna hoşgeldiniz"diyerek görevlerinin vatana ve millete hayırlı olmasını diledi.

ÖDÜLLER PROTOKOL TARAFINDAN VERİLDİ

Yıl içerisinde Emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu tarafından verildi.

Şiir, kompozisyon, resim ve anı yarışmasına dereceye giren öğretmen ve öğrencilere hediyeleri Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve ilçe protokolü tarafından verildi.

SALONDA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Tire TAÇ Koleji ve Kurtuluş Ortaokulu ortak programında şehit öğretmenler anısına hazırlanan video izletildi. Hem video hem de Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinin  "Asırlık Çınar Melahat Aksoy" adlı tiyatrosu izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Program TAÇ Koleji öğretmen ve öğrencilerinin mini konseri ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274