Tire'de kurbanlık fiyatları el yakıyor

Kurban bayramına sayılı günler kala Tire hayvan pazarında yoğun hareketlilik yaşanıyor. Pazara kurbanlık almak için giden çok sayıda vatandaş kurbanlıkların yüksek fiyatlı olduğu düşüncesinde.

Tire'de kurbanlık fiyatları el yakıyor

Din bayramlarımızdan olan Kurban Bayramı, birçok hayvan besicisinin de en önemli beklenti noktası durumunda. Yıl boyu besledikleri küçük ve büyük baş hayvanlarını satmak için dört gözle kurban bayramı dönemini bekleyen hayvan besicileri ellerindeki hayvanları en karlı şekilde satmanın yollarını aramakta. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban bayramına sayılı günler kala Tire hayvan pazarında yoğun hareketlilik yaşanıyor. Alıcı ile satıcının buluştuğu hayvan pazarı zaman zaman sıkı pazarlıklara sahne oluyor. Hayvan pazarına giden birçok vatandaşın ortak düşüncesi, “kurbanlıkların fiyatlarının geçen yıla göre yüksek olduğu” yönünde.

 

FİYAT, BEKLENTİLERİN ÇOK ÜSTÜNDE

Pazarda en çok ilgiyi besili halleri ve irilikleri ile gösterişli hayvanlar görmekte. Koç, koyun, keçi gibi küçükbaş hayvanların fiyatları; canlı fiyatı 18 TL’den başlarken hayvanın besi durumuna göre 600 TL ile 1500 TL arasında değişiyor. Büyük baş hayvanlarda canlı fiyatı 15 TL’den başlarken yine kilosuna göre 5 bin TL ile 10 bin TL arasında satılıyor. Satıcılar fiyatların geçen yılla hemen hemen aynı olduğunu ifade ederek fiyatların bayrama yaklaştıkça biraz daha düşebileceğini belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223