Tire Belevi yolunda sona gelindi

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, Karayolları 2’nci Bölge Müdürlüğü’nün açtığı yapım ihalesine toplam 76 firmanın teklif verdiğini söyledi

Tire Belevi yolunda sona gelindi
banner231

Tire’de, adı “ölüm yoluna” çıkan toplam 31 km’lik Tire- Belevi karayolunda sona gelindi. AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikçoğlu, Karayolları 2’nci Bölge Müdürlüğü’nün açtığı yapım ihalesine toplam 76 firmanın teklif verdiğini söyledi. İhalenin kısa bir süre önce gerçekleştirildiğini hatırlatan Çeltikçoğlu, “Artık mutlu sona çok yaklaştık. Önemli bir aşama geçilmiş oldu. Firmaların teklifleri, ihale komisyonunca değerlendiriliyor. Kısa süre sonra bu aşama da sonuçlanacak. İhaleyi alan firma 31 km uzunluğundaki yolda inşaat çalışmalarına hemen başlayacak. Tire- Belevi yolu “bölünmüş yol” olarak hizmet verecek” dedi.


2018’DE TAMAMLANACAK
Yol ile ilgili kamulaştırma tespit çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan Çeltikçoğlu, Başbakanımız, 2011 seçimlerinde İzmir milletvekili seçildiğinden buyana söz konusu yol için yoğun mesai harcıyor. 2015 yılı rakamlarına göre günde ortalama 2 bin 455 aracın kullandığı karayolu ‘bölünmüş yol’ olarak yapılacak ve 2018 yılının yaz aylarında bitirilecek. Yol tamamlandığında, trafik kazlarının büyük ölçüde önüne geçilecek. Yoldan sadece Tire değil, güney aksındaki komşu ilçelerde faydalanacak. Tire’ye ve bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacak. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’ya ve emeği geçen herkese Tireliler adına teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223