Sanal dostluklar gerçeğe dönüştü

Sıra dışı çizgisi ve duruşuyla dikkat çeken ve kısa sürede halkın sevgisini kazanan ilçe kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven Tirelilerle sosyal medya buluşması gerçekleştirdi. 

Sanal dostluklar gerçeğe dönüştü

    Göreve başladığı ilk gününden beri halkla iç içe olan ve vatandaşların nabzını tutan Kaymakam Tanrıseven, Tire Kaymakamlığı'nın sosyal medya takipçilerinden oluşan bir grupla buluşarak bir ilke imza attı. Bu buluşmada Tanrıseven, Tire Kaymakamlığının web sitesi ve sosyal medya hesaplarından oluşan 5 platformda kurumun hizmetlerini ve çalışmalarını yakından takip eden her yaşta sosyal medya kullanıcılarını bir araya getirdi. Kaymakamlık makamında samimi bir atmosferde gerçekleşen buluşma renkli görüntülere sahne oldu. Kaymakam Tanrıseven, sosyal medyada aktif olarak Kaymakamlığı takip eden vatandaşlarla sohbet ederek, kendilerinin görüş ve önerilerini dinledi.


TANRISEVEN: ''SOSYAL MEDYA ÖNEMLİ ANCAK SANAL GERÇEĞE TUTUNABİLMELİ''
    Buluşmanın başlangıcında sosyal medya buluşmalarının amacını özetleyen Kaymakam Tanrıseven şunları kaydetti: ''Günümüzde internet ve özellikle de sosyal ağlar son derece önemli. Yaşananlar, paylaşımlar kısa sürede geniş kitlelere ulaşabiliyor. Bizler tabir yerinde ise klasik, sıcak ve samimi dostlukların yaşandığı dönemlerde yetiştik. Mahallemizde arkadaşlarımızı zahmetle bulurduk belki ama kolay da bırakmazdık. Gelişen teknolojiye her yaşta insanımız ve kurumlar ayak uydurmak zorunda. 7'den 70'e hepimiz sosyal medyayı takip ediyor. Tire Kaymakamlığı olarak hem vatandaşlarımızı bilgilendirmek hem de vatandaşın bizlere kolayca ulaşmasını sağlamak için sosyal medya ağları vasıtasıyla etkileşimde bulunmaya gayret ediyoruz.”


“VATANDAŞLARIMIZIN TALEP VE DEĞERLENDİRMELERİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”     
“Şu an Tire Kaymakamlığı olarak özellikle de yakın çevremizde on binlerce insanla sosyal ağlar ve web sitemiz üzerinden etkileşimde bulunabiliyoruz. Her konuda paylaşımda bulunup vatandaşlarımıza daha yakın olma şansına sahip oluyoruz. Bu arada ilginize ve teveccühlerinize de parantez açıp ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bizleri yakından takip ediyor, yorumlarınız ve beğenilerinizle cesaretlendiriyor hatta yönlendiriyorsunuz. Sizlerin beklentilerini ve özellikle de sürece katkınızı önemsiyor, birlikte daha güzel şeyler yapacağımıza da yürekten inanıyorum.”


KAYMAKAM TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR
    Buluşmaya katılan sosyal medya kullanıcıları Kaymakam Tanrıseven'e nazik daveti ve misafirperverliği için teşekkür ettiler. Misafirler, Tire Kaymakamlığını sosyal medyada aktif olarak takip ettiklerini belirtti. İlk defa bir devlet kurumu ile sosyal ağlardan arkadaş olduğunu ifade eden vatandaşlar yapılan çalışmalardan ve Kaymakam Tanrıseven'in vatandaş odaklı faaliyetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 


“TİRE’DE BİR İLK”
    Toplumun her kesiminden sosyal medya kullanıcılarının bir araya geldiği buluşmada katılımcılardan Bülent Üney, yaptığı konuşmada kurumun çok yakınında, uzun yıllardır ikamet ettiğini ve ilk defa bu kadar hareketliliği Kaymakam Tanrıseven'in görev yaptığı dönemde gözlemlediğini belirtti.
Üney, sunulan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti, beğeni ve yorumlarıyla da desteklediğini belirterek, “65 yaşındayım. İlk kez bu kadar vatandaşa ilgi gösteren, kapılarını açan bir devlet idarecisi gördüm” dedi.
    Katılımcıların tek tek söz alarak sosyal platformları değerlendirdiği buluşmada Neslihan Karaoğlan, özellikle Kaymakam Tanrıseven ve eşi Ceylan Tanrıseven'e, engelliler konusundaki duyarlılığı ve kısa zamanda yaptığı faaliyetlerden dolayı müteşekkir olduğunu belirtti. 
    Kaymakam Tanrıseven samimi bir ortamda geçen buluşmanın ardından günün anısına katılımcılara çam sakızı çoban armağanı hediye takdim etti. Bahçenin dışına kadar misafirlerine eşlik eden Kaymakam Tanrıseven bu buluşmaların ve paylaşımların sanal ve gerçek ortamda artarak devam edeceğini belirtti.
    Kaymakam Tanrıseven’le Tire Kaymakamlığı Toplantı salonunda gerçekleştirilen buluşmaya Bülent Üney, İbrahim Kemençe, Fevzi Bilkin, Neslihan Karaoğlan, Mestan Çetin, Zühre Yağcı Şanlı ve Aynur Efe katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223