Özen’den İçelli’ye: “Açık söyle!”

Başköy’de jeotermal konusuyla ilgili açıklama yapan ilçe başkanı Selman İçelli’ye yanıt, CHP’li eski yönetici Yücel Özen’den geldi.

Özen’den İçelli’ye: “Açık söyle!”

Ercan ÇELİK

Başköy’deki jeotermal krizinin en başından beri sürecin içinde yer alan CHP İzmir İl Eski Yöneticilerinden Tire Dağ Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yücel Özen, geçtiğimiz gün açıklama yapan Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mustafa Selman İçelli’yi net konuşmamakla suçladı ve “Açık söyle!” dedi.

Yücel Özen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadelerde bulundu; “Akp tire ilçe başkanı bugün Başköy'de jeotermal enerji santrali için, ‘Köylümüz ne isterse onu yaparız’ demiş. Kutluyorum genç başkanı. Ama arkasından ‘Firma arama çalışması yapacak, sondaj yapılmasında sakınca yok’ cümlesini ilave etmiş. 1200 metrecik sondaj yapıvercek, iğne gibi. Ne demiş taze ilçe başkanı. Anlayan beri gelsin. Ben söyleyeyim. MtA raporlarında Belevi’den Armutlu Köyü’ne kadar 41-43 derece sıcak su var. Ne olacak yani. Sayın başkan halkla ve dağlarından bal damlayan doğamızla mı berabersin, yoksa enerji tüccarları ile mi berabersin? Açık söyle istersen. Kırılmayız merak etme.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Sıtkı İÇELLİ
Mehmet Sıtkı İÇELLİ - 8 ay Önce

Yücel bey, tebrik ederim sizi. Yeni yolculuğunuz hayırlı olsun. Tire ile ilgili konulara duyarlı olarak, gündemdesiniz.
Kardesimin açıklamaları ise net. Jeotermalin artısı, eksisi tartışılabilir. Tire'de medya yeterince konuyu siyasilestirdi. Selman Başkan, dün düğün vesilesi ile de Başköydeydi. Tiremizin, üreticimizin aleyhine, gelir kaynaklarını yokedecek, doğaya zarar verecek bir girişim sözkonusu olduğunda oldu, bittiye getirilemez. Hiç birimiz buna razı olmaz ve izin verdirtmez. Hangi şirket ise de ona buradan ekmek çıkmaz. Çünkü insanımız istemiyor.
Sizlere başarılar dilerim.
Yolunuz açık olsun.
Selamlarımla

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

1.Hidroelektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Doğa yok oluyor!
2.Doğalgaz Elektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Para dışarı gidiyor!
3.Termik Elektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Hava kirleniyor!
4.Rüzgar Elektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Arılar, kuşlar ölüyor!
5.Nükleer Elektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Radyasyondan ölürüz!
6.Jeotermal Elektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Ağaçlar kurur!
7.Güneş Elektrik Üretim Santrallerine karşıyız! -Buna bir kulp bulamadılar! Ama yansıma pilotların gözünü alabilir! ÇÖZÜM: Elektrik kullanmayacaksınız! Talep düşeceği için de Devlet bu yaptığı yatırımları yapmayacak, herşey çok güzel olacak. Fabrikaları su ile, Tıbbi cihazları hava ile çalıştıracağız! Mutlu bir hayat süreceğiz! Devlet tek bir tarafa değil bu saydıklarımızın hepsine yatırım yapıyor, çünkü elektrik kullanıyorsunuz, ihtiyaç var! SON SÖZ: Ya bir yol bulun, Ya bir yol açın, Ya da yoldan çekilin! Saygılar.

Bşk
Bşk - 8 ay Önce

Herkes acık olsun.doğru olanı söyleyin.Yukarda Allah var.kul hakkı yemeyin..............................
Uyna Tire li hemşerilerimz...sadece konuyu köysakinleri ilgilendirmiyor yarın soframıza konacak malzeme bulunmaz....

SIRADAKİ HABER

banner256