Osman Gazi Köprüsü’nü görmek için yola çıkmıştı

Erdoğan hayranı Tireli Eğitimci Halil Öcalan, Osman Gazi Köprüsü’nü görmek için çıktığı yolda hayatını kaybetti.

Osman Gazi Köprüsü’nü görmek için yola çıkmıştı

 

Ergün ÇELİK

 

Uzun yıllar öğretmenlik yapan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde görevler alan Milli Eğitim Baş Müfettişi evli ve 3 çocuk babası 67 yaşındaki Halil Öcalan, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Öcalan’ın ölümü, eğitim camiası başta olmak üzere tüm yakınlarını yasa boğdu.

 

EN BÜYÜK HAYALİ ‘OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’NÜ GÖRMEKTİ

2000 yılında emekli olan ve emeklilik yaşamını Gökçen Kasabası’nda sürdüren Halil Öcalan, yaklaşık 10 yıldır kalp rahatsızlığı çekiyordu. Çevresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi ile de bilinen Halil Öcalan’ın en büyük hayali, ölmeden önce Osman Gazi Köprüsü’nü dünya gözüyle görmekti.

 

HAYALİNE KAVUŞAMADI

Osman Gazi Köprüsü’nü görmek için Tire’den otomobiliyle tek başına yola çıkan Halil Öcalan, en büyük hayaline 1 saat kala Bursa Çevreyolunda direksiyon başında aniden rahatsızlandı. Otomobilini yol kenarında bulunan bir benzin istasyonuna çeken Halil Hoca, bir süre burada yardım bekledi. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çağırılan Ambulans, Tireli Eğitim Neferi Halil Öcalan’ı alarak Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürdü. Doktorların müdahalesi Halil Öcalan’ı hayata döndürmeye yetmezken, Tireli Eğitimci Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

 

CENAZESİ YARIN ÖĞLE NAMAZINA

Halil Öcalan’ın ölümü, başta eğitim camiası olmak üzere bütün Tire’de büyük üzüntüye sebep oldu. Öcalan’ın cenazesi defin işlemlerinin tamamlanmasının ardından yarın öğle namazına müteakip Gökçen’de bulunan aile mezarlığına defnedileceği öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221