Müjde: Tire - Belevi arası duble yol oluyor!

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Tire-Belevi arasındaki 31 kilometrelik yolun duble yol haline getirilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğünün 20 Haziran'da ihaleye çıkacağını bildirdi.

Müjde: Tire - Belevi arası duble yol oluyor!

Kaya, yaptığı açıklamada, Tire-Belevi duble yolunun, Başbakan Binali Yıldırım'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini sürdürdüğü dönemde yapılması talimatını verdiğini belirtti.

Günlük trafiği 2015 yılı sayımlarına göre 2 bin 455 araç, ağır trafik oranı yüzde 12 olan yolun duble yol haline getirilmesiyle daha güvenli ve hızlı bir hizmet sunulacağını ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Karayolları Genel Müdürlüğü, 31 kilometre uzunluğundaki yolun duble yol haline getirilmesi için 20 Haziran'da ihaleye çıkacak. İhale bünyesinde 885 bin metreküp toprak işi, 65 bin 500 metreküp beton işi, 1 adet 40 metre açıklığında çift köprü ve 502 bin metrekare bitümlü sıcak karışım olacak. İhalenin hemen ardından, yasal prosedürlerin de tamamlanmasıyla birlikte yolun inşaatı başlayacak. Çalışmalar 700 günde bitirilecek. Tire-Belevi duble yolu bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin her köşesinde eserlerini gördüğümüz, millete ve memlekete hizmet yolunda yürüyen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a teşekkür ediyoruz. Bu yolun inşaatının tamamlanıp trafiğe açılmasıyla birlikte bölgemizin gelişimi hız kazanacak."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223