Kaymakam Tanrıseven, basınla buluştu

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Tire’nin huzur kenti olduğunu söyledi. Tanrıseven, “Amacımız, vatandaşlarımızı mutlu ve huzurlu kılmak” diye konuştu.

Kaymakam Tanrıseven, basınla buluştu

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, basın mensuplarıyla bir araya geldiği değerlendirme toplantısında, Tire’de vatandaşların huzur ve güveni için çalıştıklarını söyledi. Tire’de geçen yıl Emniyet Müdürlüğü bölgesinde meydana gelen 1867 olayın yüzde 97’sinin failinin belirlendiğini belirterek “Faili meçhul olay yok denecek kadar az. Huzur kenti Tire’de vatandaşlarımız da güvenlik kuvvetlerine bilgi açısından her türlü desteği veriyor” dedi.
2018 yılında ilçe merkezinde 91 hırsızlık olayının yaşandığını belirten Tanrıseven, Jandarma Bölgesinde ise gerçekleşen 919 adli olayda 771 kişi hakkında işlem yapıldığını belirtti.
 

BİR YILDA 337 TRAFİK KAZASI
Vatandaşların huzur ve güveni için Emniyet ve Jandarmanın önleyici kolluk uygulamalarının aralıksız devam ettiğini belirten Kaymakam Tanrıseven, 36856 aracın denetlendiğini, 3375 işyerinin de kontrol edildiğini kaydetti. Geçen yıl Emniyet Bölgesinde 208, Jandarma bölgesine ise 129 olmak üzere toplam 337 trafik kazası olduğunu söyleyen Tanrıseven, Jandarma Bölgesinde irili ufaklı 124 iş kazasının gerçekleştiğini, ölümlü olayın bulunmadığını kaydetti.
 

“SEÇİM GÜVENLİĞİ”
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, geçim güvenliği ve alınacak tedbirlerle ilgili geçen hafta toplantı yaptıklarını belirterek, huzurlu ve güvenli bir seçim yapılması için de gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.
Araç konvoyu, yüksek sesle müzikli propaganda ve çevre kirliliğine neden olacak, naylon poşetli propaganda malzemesi kullanılmaması yönündeki çağrılarına siyasi partilerin Tire temsilcilerinin olumlu yaklaştığını belirten Kaymakam Tanrıseven şöyle konuştu: 
“Vatandaşları rahatsız eden aynı zamanda yüksek maliyetli olan bu uygulamalardan partilerimiz mümkün olduğunca uzak duracaklarını açıkladılar. Amacımız, çevreye rahatsızlık verilmeden her parti ve adayın özgürce seçim ve propaganda faaliyetini yürütmesidir. Konuya olumlu yaklaşan siyasi parti temsilcilerine de teşekkür ediyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER