Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven göreve başladı

Tire’nin yeni Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven bugün görevine başladı. Başarılı Kaymakam Tanrıseven, ayağının tozuyla ilk açıklamasını HaberTire Gazetesi’ne yaptı.

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven göreve başladı
banner231

Ergün ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı kararnameyle 616 Mülki Amirin yeri değişmiş, Tire Kaymakamı Mehmet Demirezer, Mersin Vali Yardımcılığına atanmıştı. Demirezer’den boşalan Tire Kaymakamlık Makamına ise Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven getirilmişti. Yeni Kaymakam Tanrıseven, bugün itibariyle Tire’deki görevine başladı. Turizm’den Ekonomiye, İç ve Dış İlişkilerden spora kadar bir çok konuya hakim olan Tanrıseven, ayağının tozuyla ilk açıklamasını HaberTire Gazetesi’ne yaptı. Tire Kaymakamlığı görevine başlamanın heyecanı içinde olduğunu dile getiren Dr. Tanrıseven açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“BUNDAN SONRA BÜTÜN MESAİMİZİ TİRE İÇİN HARCAYACAĞIZ”

“Bugün Tire Kaymakamlığı görevine başlamanın heyecanı içindeyim. İzmir'in tarım, ticaret ve sanayi merkezi Tire'de halkımıza hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Bugüne kadar elde ettiğim tecrübeler ışığında, çalışma arkadaşlarımla birlikte Tire'yi daha ileriye götürmek ana hedefim olacaktır. Başta meslek büyüğüm Mehmet Demirezer olmak üzere önceki Kaymakamların yaptığı hizmetlerin üzerine bizler de yeni hizmetler inşa etme gayreti içinde olacağız. Bundan sonra bütün mesaimizi Tire için harcayacağız”

 

DR. TANRISEVEN’İN TİRE’YE GELİŞİ HEYECAN YARATTI

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Dr. Hasan Tanrıseven’in Tire’ye gelişi ilçede büyük heyecan yaşattı. Tarım ve Hayvancılık başkenti olan Tire’nin yeni Kaymakam Tanrıseven’den beklentileri oldukça yüksek.

Bizler de HaberTire Gazetesi olarak yeni Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven’e hoş geldiniz diyor, Tire’deki yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

DR. HASAN TANRISEVEN KİMDİR?

22.05.1972 tarihinde Batman’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yaptı. Ardından Dicle Üniversitesi’nde Kamu Hukuku, Ekonomi ve Maliye ile Klasik Arkeoloji alanlarında da yüksek lisans derecesi aldı. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesi ile İngiltere’de Nottingham Üniversitesinde altı ay süreyle İngilizce ve bilimsel araştırma teknikleri eğitimi alan Tanrıseven, Lancaster Üniversitesi’nde de bir yıl süreyle Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ve enerji politikaları konusunda doktora sonrası araştırma yaptı. Tanrıseven lisansüstü eğitimi sırasında 5 master, bir doktora tezi hazırlamıştır.

Dr. Hasan Tanrıseven, Başbakanlıkta uzman olarak görev yaparken Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak mülki idare mesleğine geçiş yaptı. Sırasıyla Mihalıççık (Eskişehir), Boğazkale (Çorum), Cizre (Şırnak) Kaymakam vekilliği, İdil (Şırnak), Çınar (Diyarbakır) ve Yatağan (Muğla) Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Çınar Kaymakamlığı görevini yürütürken, Valiliğin görevlendirmesi ile Birinci Ligde yer alan Diyarbakırspor  Kulüp Başkanlığı yaptı. Tanrıseven bunun yanı sıra, yanı sıra Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Bismil Kaymakamlığı görevlerini de vekâleten yürüttü.

Öğrenci olduğu dönemde gazetecilik yapan Hasan Tanrıseven, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırmacı gazetecilik alanında ödüle layık görüldü ve ödülünü törenle dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın elinden aldı. Mülki Amir olarak yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, maiyetinde çalıştığı dönemin Valileri eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve eski İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş tarafından takdirname ile taltif edildi. Diyarbakır’da yaptığı çalışmalardan dolayı Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından, Türkiye İnsan Hakları Ödülü ile ödüllendirildi.

2010-2014 yılları arasında Yatağan Kaymakamı iken Yatağan Kent Konseyi Başkanlığı yapan Dr. Hasan Tanrıseven, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde de lisans düzeyinde ders verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından Eylül 2013-Eylül 2014 tarihleri arasında İngiltere’ye araştırma yapmak üzere görevli olarak gönderilen Tanrıseven, 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı müşterek kararname ile Alanya Kaymakamlığına atandı.

 Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Kaymakamı olduğu dönemde  Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi olarak AHEP Üniversitesinin yönetiminde fiilen yer aldı. Tanrıseven, Akdeniz Üniversitesi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde lisans düzeyinde, AHEP Üniversitesinde Yüksek Lisans düzeyinde ders verdi.

Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) onursal başkanlığı görevlerini yürüterek, Alanya’nın turizm ve tanıtımında öncü rol oynadı. Kaymakam Tanrıseven, Alanyaspor’a destek için başlatılan kampanyada öncülük yaptı ve Alanyaspor 2015-2016 sezonunda Süper Lige çıktı.

Dr. Hasan Tanrıseven, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, saat 23:27’de “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, çetelere teslim olmaz” şeklinde en erken darbe karşıtı mesaj yayınlayan bürokrattır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Dr. Hasan Tanrıseven evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223