Kaymakam Bey Derhal Soruşturma Başlatmalıdır

Geçtiğimiz gün Resül Kara’nın açıklamasına yanıt veren ŞAİK Lisesi Müdürü Mustafa Tekkelioğlu’na, Resül Kara’dan cevap gecikmedi.

Kaymakam Bey Derhal Soruşturma Başlatmalıdır

Ercan ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde Resül Kara bir basın açıklaması yaparak, Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi’ndeki öğrenci meclisi seçimlerine siyaset karıştırıldığı iddiasında bulunmuştu. Bunun üzerine açıklama yapan okul müdürü Kara’nın iddialarını yalanlayarak kınamıştı. Resül Kara tekrar yazılı bir açıklama yaptı ve Mustafa Tekkelioğlu’na yanıt verdi. 

Resül Kara’nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;  “İlçemizin geçmişte başarılarıyla sık sık gündeme gelen, ancak son zamanlarda idari yetersizlik nedeniyle adı hep kötü olaylarla anılan, aslında özü itibariyle iyi yönetilse ilçemizin en güzide okulu olmaya devam edecek olan Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi Sayın müdürü Mustafa Tekkelioğlu beyefendi biraz da saygı sınırlarını zorlayarak sözüm ona bizi kınamıştır.  Neden biliyor musunuz değerli kamuoyu çünkü kendini okula siyaset sokması nedeniyle sobeledik de ondan. Bu beyefendi olayı hayırsever muhabbetine bağlayarak her ne kadar kurtulmayı kendini aklamayı düşünse de olayın aslı bir hayırsever muhabbetinden ibaret değildir. Bahse konu bir siyasi kimliğe ait şahsın paylaştığı fotoğrafta yazan cümleler aynen şöyle “Ak Parti Tire Gençlik Kolları olarak Şehit Albay Lisesi ekibimize ziyaret gerçekleştirdik. Okul Müdürümüz Mustafa Tekkelioğlu na ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.” bu paylaşımda ne banktan ne de hayırdan bahsediliyor Sayın Tekkelioğlu, hani diyorsun ya hiçbir siyasi eylem yapmadılar diye, adamlar siyasi kanat olarak başkan adayı çıkartmışlar, ekip kurmuşlar okulunda demek haberin yok ha onu sen bizim külahımıza anlat. Şayet gerçekten haberin yoksa zaten orda müdür olarak bulunmanın bir anlamı da yok derhal istifa et. Bu paylaşıma ait resmi yayınlamaya hiç düşünmemiştim ancak bizi iftirayla suçlayınca yayınlamak zorunda bıraktın Sayın Tekkelioğlu, bak bakalım iftira mı atmışız gerçeği mi konuşmuşuz? 


        Sayın Tekkelioğlu Seni kınadığımız yazıyı Bağımsız Eğitim-Sen İl Başkanı Resül KARA olarak yazdık, Tire İnkılâp İlkokulu Memuru olarak değil. O yüzden ikide bir memurluğuma dil uzatman senin kalitenin bir göstergesidir. Hani 657 Sayılı yasa deyip durmuşsun ya işte o yasa 5-6- ve 7 sayılarının kombinasyonundan ibaret değil. O Yasanın bir de içeriği var, o içerikte beni bağlayan her şey seni de bağlamakta, biliyorsun değil mi? Örneğin o yasının 15. Maddesi var, bu maddede “Devlet Memurları, kamu görevleri hakkında basına, haber ajanslarına veya radyo ve televizyon kurumlarına bilgi veya demeç veremezler. Bu konuda gerekli bilgi ancak bakanın yetkili kılacağı görevli illerde valiler veya yetkili kılacağı görevli tarafından verilebilir” der umarım bunu bilerek hareket etmişsinizdir.  Bir de 7. Maddesi var bu yasanın o da “Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar” şeklindedir. Tüm bunları öğrenmeniz görüyorum ki zaman alacak. Birde bizim Devlet memurluğunu unuttuğumuz vurgusunu yaparak, Devlet memurluğuna yakışmayan davranışlar sergilediğimizi ima etmişsin Sayın Tekellioğlu, eğer senin Okuldaki bu siyasi yapılanmaya göz yummana görmemezlikten gelse idik iyi memur olacaktık öyle mi? bu güne kadar ben veya arkadaşlarım işimizi savsakladığımız için, devletin zamanını boşa harcadığımız için, kamu kaynağını Kuvvetle Muhtemel PDY’ ye ait şirketlere usulsüzce aktardığımız için hiç soruşturma geçirmedik, kimsede bu konularda bize hesap soramadı.  Asıl bunları yapmak devlet memurluğuna yakışmaz biliyorsun değil mi? Bu konuda ağzımızı açtırmayınız. Sayın Müdür öğrenemedin mi daha Biz sendikacılar belgesiz bilgisiz konuşmayız. Sendikalar birer Sivil Toplum Kuruluşudur ve aynı zamanda baskı ve muhalefet unsurlarıdır, yani bizler var olduğumuz sürece sizler kafanıza göre takılamayacaksınız, mevzuat neyse o olacak. Birde Bizim konuyu siyasi malzeme konusu yaptığımızı söylüyorsun, soruyorum hangi siyasi partinin malzemesi yapmışız beyefendi? Orada yapılan bir siyaset varsa o da ayan beyan ortadır. Hani birde bizim hakkımızda adli süreç başlattığınızı tehdit eder gibi söylemişsiniz ya aman çok korktuk. Kardeşim artık Mahkemeler Fetöşün mülkü değil bunu da bilmeni isterim. Oralarda artık adalet var, yandaş yoldaş kayırmacılığı dönemi artık bitti. Sayın Tekkelioğlu beyefendi bize siyasetin ne olduğunu öğreteceğini söylemiş, biz siyasetten ve kişilerden bağımsız bir Sendikacı olarak onu gayet iyi biliyoruz da lakin umarım bunu ve beraberinde birçok şeyi de geçmişte olduğu gibi Tekkelioğluna öğretebiliriz. 

        Gelelim konunun özüne Tire Kaymakamı Sayın Mehmet DEMİREZER, Sizden bu konu ile ilgili beklentilerimiz var şöyle ki; Sayın Tekkelioğlu’nun bize karşı yazmış olduğu kınama yazısı bir basın beyanatıdır bu konuda izinlerinin kontrolü ve yeterliliği birinci beklentimizdir. İkinci beklentimiz Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi kamuoyunda Siyasi malzeme yapılmıştır bu konuda derhal soruşturma başlatılmalıdır. Yine Sayın Tekkelioğlu açıklamasında kanunen reşit olmayan öğrencisinin ismini kullanarak hedef yapmıştır bu konuda da bir inceleme başlatılması gerekmektedir. Bir diğer husus Sayın Kaymakamım hatırlarsınız geçen yıl Çeriközü İlkokuluna Sendikamız adına kırtasiye yardımında bulunmuştuk ve bu konuda tarafımıza soruşturma açılmıştı, işte o soruşturmada; Fotoğraf karesinde olmadığı halde arka fonda bir öğrenci çıktığı için öğrencileri kullandığımız gerekçesiyle Tire İlçe Milli Eğitim Müdürünce suçlama yöneltilmiş, yine aynı soruşturma da izinsiz yardımda bulunduğumuz konusunda tarafımız suçlanmıştı. Bu Eğitime katkıyı biz yapınca günah, bir siyasi parti kuruluşu yapınca sevap olmuyorsa şayet bu konularda da ayrıca incelime ve gerekirse soruşturma açılması gerekmektedir. Sayın Kaymakamım yanlış anlaşılmasın size göreve falan davet ettiğimiz yok, sadece olayı bütün detayıyla Tire Kamuoyuyla paylaşıyor ve Kamuoyu adına dileğimizi arz ediyoruz, gerisi sizin inisiyatifinizde olup tarafımıza Okullara siyaset sokulmasına tepki gösterdiğimiz için soruşturma da açabilirsiniz.
        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223