“Jeotermal konusunda vatandaşlarımızın içi rahat olsun”

Tire Jeotermal Enerji santrali kurulacağı yönündeki söylentiler üzerine muhtarlarla toplanan Tire Kaymakamı, “Tarımsal kalkınmamıza ya da ürün kalitemize olumsuz etki edebilecek durumların her zaman karşısında oluruz.” Dedi.

“Jeotermal konusunda vatandaşlarımızın içi rahat olsun”

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven kırsaldaki Mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Başköy, Ortaköy, Yemişler, Akmescit ve Armutlu köy muhtarları ve azaları katıldı. Toplantıda ilçenin tarım potansiyeli masaya yatırılarak tarımsal kalkınma ve verimlilik artışının sağlanması konuları değerlendirildi. Toplantıda ayrıca gündemde olan Tire’nin en verimli köylerinde jeotermal enerji sondajı yapılacağı iddiası da değerlendirildi.
Kırsal kesimde yer alan Başköy, Ortaköy, Toparlar, Dağdere, Akmescit ve Armutlu mahalle muhtarları, bölgelerinde jeotermal sondajı yapılacağını bunun da tarımsal ürünlere olumsuz etkileri olacağı yönündeki kaygılarını dile getirdiler. Muhtarlar bu mahallelerimizde yaşayan çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın kaygılandıklarını belirttiler.
Kaymakam Tanrıseven toplantıya katılan muhtarları tek tek dinledi. Tanrıseven, toplantıya katılan İlçe Tarım Müdürü Mutlu Tıraş ve Mal Müdürü Niyazi Kesim’den de bilgiler alarak konunun inceleneceğini belirtti.

KAYMAKAM TANRISEVEN: ‘‘ÜRETİCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ’’
Kaymakam Tanrıseven, konu ile yakından ilgilendiklerini, yetkili merciler tarafından verilen iznin sadece etüt çalışmasını kapsadığını ifade etti. Tanrıseven şunları söyledi.
‘‘Muhtarlarımızın kaygılarını dinledik. Mal Müdürlüğümüz ve İlçe Tarım Müdürlüğümüz gerekli bilgileri toplayarak konuyu ildeki ilgili mercilere iletecek. Tarımsal kalkınmamıza ya da ürün kalitemize olumsuz etki edebilecek durumların her zaman karşısında oluruz. Bu noktada vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan tüm üreticilerimizin yanındayız.’’ 

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR
Muhtarlar da Kaymakam Tanrıseven’e konuya gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında yapılan toplantıda Mal Müdürü Niyazi Kesim ve İlçe Tarım Müdürü Mutlu Tıraş’ın yanı sıra Başköy Muhtarı Salih Gülmez, Ortaköy Muhtarı Fikret Çakır, Yemişler Muhtarı Mahmut Kavalcı, Akmescit Muhtarı Yaşar Aktuğ, Armutlu Muhtarı Metin Avcu, Başköy Azası Mehmet Akkoyun ve Yemişler Azası Mahmut Oral hazır bulundu. 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER