İstikbal Sokak’ın istikbali kalmadı…

Geceleri açık hava meyhanesi oluyor…

İstikbal Sokak’ın istikbali kalmadı…
banner231

Tire’yi kuşbakışı gören manzarasıyla geceleri açık hava meyhanesine dönüşen İstikbal sokağın sakinleri hem yüksek sesli müzikten kaynaklanan gürültüden hem de çevre kirliliğinden şikayet ederek, “korkudan geceleri dışarı çıkamıyoruz” dediler

 

Tire’de, İstibal Sokak’ta yaşayanların huzuru kaçtı. İlçeyi, kuşbakışı gören manzarasıyla geceleri neredeyse açık hava meyhanesine dönüşen İstikbal sokağın sakinleri hem yüksek sesli müzikten kaynaklanan gürültüden hem de çevre kirliliğinden şikayet ederek, “korkudan geceleri dışarı çıkamıyoruz” dediler. Mahalle sakinlerinden Galip Kılınç, yaklaşık 6 yıl önce yaptırdığı eve ailesiyle birlikte yerleştiğini ancak her geçen gün huzurlarının biraz daha kaçtığını ifade etti. Yetkilileri defalarca uyardığını ve yazdığı dilekçelerin ise bir işe yaramadığını belirten Kılınç, “Tire manzaralı huzur dolu sokağımız her akşamüzeri ziyaretçi akınına uğruyor. Otomobilleri ile gelen ve yol kenarına yanaşanlar gece yarılarına kadar alkol alıp, yüksek sesle müzik dinliyorlar. Alkol şişeleri ve çöplerini ise konteynırlar yerine yola atıp gidiyorlar. Belediyenin toplaması gereken çöpleri biz topluyoruz. Her sabah yatağımızdan yorgun kalkıp işimize gidiyoruz. Birileri böylesine sorumsuz insanların yarattığı bu terörü durdursun” dedi.

 

YAPTIRDIĞI UYARICI LEVHALAR DA BİR İŞE YARAMADI

Evinin çevresini özenle çiçeklendirip ağaçlandığını, hatta ağaçların yaz aylarında susuz kalmaması için damla sulama sistemi bile kurduğunu anlatan Kılınç, “Çiçek ve ağaçlarımıza zarar vermeyeceklerimi bilsem Toptepe bağlantılı yolumuzun 250 metrelik bölümünü de ağaçlandıracağım. Çevreyi kirletmesinler diye uyarıcı levhalar yaptırdım. Onları bile yerlerinden söküp attılar. Korkudan, geceleri evimize misafir gelmez olduğu gibi bizler de yaşadığımız tedirginlikten dışarıya çıkamaz olduk. İsteyen istediği gibi çevresini rahatsız edip kirletmemeli” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223