banner277
banner264

Hakan Şenoyar, suç duyurusunda bulundu

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, İzmir’e ve İzmirlilere karşı hakaret ve beddua ettiği görüntüleri sosyal medyada yayılan Zekiye Çomaklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

banner288
Hakan Şenoyar, suç duyurusunda bulundu

Ülkenin dört yanı koronavirüs ile mücadele ederken geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılmaya başlanan bir video bu kadarına da pes dedirtti. Videoda isminin Zekiye Çomaklı olduğu ortaya çıkan bir kadın İzmir’e ve İzmirlilere karşı ayrımcı ve hakarete varan cümleler sarf etti. Kısa süre içinde büyük tepki çeken o videodan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar da harekete geçti. Videoyu izler izlemez soluğu polis merkezinde alan Şenoyar, Zekiye Çomaklı hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa sevke etmek, tahrik ve aşağılama yapmaktan dolayı suç duyurusunda bulundu.  
Hiç kimsenin İzmir’e ve İzmirlilere hakaret etme hakkının olmadığını dile getiren Hakan Şenoyar, hazırladığı suç duyurusunda şu cümlelere yer verdi;
‘Zekiye Çomaklı isimli şahıs, 28/03/2020 günü saat 19:30 sıralarında sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımda halkın en çok ihtiyacı olan birlik beraberlik ve dayanışma duygusunu zedelediği gibi, diğer yandan halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk etmektedir. 
Zekiye Çomaklı sosyal medya paylaşımında dünyanın birçok yerinde Hristiyan ve Yahudilerin ezan dinleyip kuran okuyarak koronavirüsle mücadele ettiğini belirterek İzmir’i hedef almış ve İzmirlilere karşı dinsiz imansız ve gavur gibi çirkin ithamlarda bulunmuştur. Bununla da kalmayan Çomaklı, yine İzmirlilere hitaben ‘Dedelerinizi denize döktük diye Türkiye Cumhuriyeti’ne bu kadar düşmanlık niye’ gibi çok talihsiz bir cümle kurmuştur. 
Açıkladığım bu nedenlerle Zekiye Çomaklı hakkında ilgili yasa maddeleri uyarınca cezalandırılması istemiyle görevli bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanlığı adına şikayetçiyim’
 

DENİZE DÖKEN BİZİZ DÖKÜLEN YUNANLIDIR
Suç duyurusunda bulunduktan sonra HaberTire Gazetesi’ne konuşan Hakan Şenoyar, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çomaklı’nın İzmirlileri yeterince tanımadığını ifade eden Şenoyar, açıklamalarının devamında şu cümlelere yer verdi;
Zekiye Çomaklı isimli şahıs o talihsiz videoda dedelerimizin denize döküldüğünü iddia ediyor. Evet İzmir’de denize dökülenler oldu. Ama denize dökülen dedelerimiz değil yunandır. Döken de bizleriz. Bugün bu çirkin söylemlerde bulunan şahıstan şikayetçi oldum. Bu davanın sonuna kadar da arkasında duracağım. En yakın zamanda hak ettiği cezayı almasını diliyorum. Gerekli cezayı altıdan sonra kendisini İzmir’e davet edeceğim. Gelsin İzmir’i görsün, İzmirlileri tanısın ve bundan sonra kuracağı cümleleri ona göre kursun”

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275